Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Algas nominentide esitamine LHV Au-tasule 2018

Pildil Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill ja 2017 LHV Au-tasu laureaat helilooja Toivo Tulev.
Pildil Eesti Heliloojate Liidu esimees Märt-Matis Lill ja 2017 LHV Au-tasu laureaat helilooja Toivo Tulev. Autor/allikas: Eesti Muusika Päevad, Peeter Langovits

2016. aastal alustasid LHV ja Eesti Muusika Päevad LHV Au-tasu preemia välja andmist. Auhinnaks on 5000 eurone stipendium ja heliloomingutellimus Eesti Muusika Päevadele. Tingimus on, et tegemist peab olema Eesti heliloojaga, kes on kandideerimisele eelneval aastal kirjutanud maailma esiettekandena esitatud teose.

"Tegemist on väärt algatusega väärtustamaks eesti tipptasemel uut süvamuusikat. See on andnud äärmiselt vajaliku impulsi, et luua eesti heliloomingule laiemat kõlapinda ka Eesti-siseselt, kuna rahvusvaheliselt on eesti uus muusika oma kvaliteedi poolest juba üldtuntud," märkis EHLi juhatuse esimees Märt Matis Lill.

Lille sõnul ei juhtu just tihti seda, et erakapital toetab süvamuusikat – seda enam on LHV-ga koos loodud initsiatiiv märkimist ja tunnustamist väärt. Eesti Muusika Päevade produtsendi Eerika Margi hinnangul kirjutavad Eesti heliloojad põnevaid uudisteoseid.

"LHV Au-tasu aitab väärtustada uut Eesti heliloomingut. Ja Eesti Muusika Päevad on sellise konkursi korraldamiseks äärmiselt sobilik, tegemist on Eesti vanima muusikafestivaliga, muusikasündmust külastavad Eesti parimad muusikavirtuoosid ja heliloojad ning publikuks on heatahtlikud muusikasõbrad," ütles Mark.

LHV esindaja Margit Kotkase sõnul on uue heliloomingu Au-tasu väga hästi vastu võetud ning nüüdismuusika suurem tunnustamine on vajalik. „Muusikavaldkond on Eestis väga elav ja nüüdismuusika üks selle valdkonna piire nihutav osa. Meie jaoks on põnev olla osaline sellistes tegemistes, mis Eesti elu ja kultuuri rikastavad,“ rääkis Kotkas.

LHV Au-tasu kandidaate saab edastada kuni 16. märtsini Eesti Heliloojate Liidu e-postile [email protected]. Märksõnaks "LHV Au-tasu". Nominendid tehakse teatavaks 30. märtsil 2017. Laureaat selgub Eesti Muusika Päevadel.

Auhinnaks on 5000 eurone stipendium ja heliloomingutellimus Eesti Muusika Päevadele. Preemiafondi on pannud välja LHV. LHV ja Eesti Muusika Päevade korraldaja Eesti Heliloojate Liit soovivad selle autasuga ühiselt tunnustada ja esile tõsta uut Eesti heliloomingut. Eesti muusika ja siinsed heliloojad väärivad tunnustamist ning erakordsed saavutused järjepidevat esile tõstmist. Ühelt poolt saab preemia laureaadi osaks au ja kuulsus eesti muusikakogukonna poolt ja teisalt tasu uudisloomingu kuulajateni toomise eest.

Žüriisse kuuluvad Märt Matis Lill (EHL, žürii esimees), Helena Tulve (EMP, EHL), Timo Steiner (EMP, EHL), Evi Arujärv (Eesti Muusika Infokeskus), Tiia Teder (Klassikaraadio), Taavi Kerikmäe (EMTA nüüdismuusika- ja improvisatsioonikeskuse juht), Olari Elts (dirigent, NYYD Ensemble’i kunstiline juht ja dirigent), Kerri Kotta (Eesti Muusikateaduse Seltsi esimees).

2018. aastal välja antavale LHV Au-tasule saavad kandideerida eesti heliloojate kirjutatud teosed, mille maailmaesiettekanne oli 2017. aastal. Konkursile saavad esitada kandidaate nii üksikisikud, muusikakollektiivid kui ka muusikaorganisatsioonid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: