Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristjan Randalu teosest "Kolm ohvrikivi laulu": ma ei pingutanud uudsuse nimel

12. aprillil toimub Eesti Muusika Päevade raames Niguliste kirikus Kristjan Randalu uue teose "Kolm ohvrikivi laulu" esmaesitlus. Videointervjuus rääkis ta lähemalt, mis teosega on tegemist, ning mida üldse tema jaoks tähendab mõiste "püha".

Kristjan Randalu arvates on Eesti Muusika Päevad ainulaadne formaat, kus keskendutakse just uudisloomingule ja antakse väljund nii paljudele heliloojatele. "Mitte ainult väljund, vaid sellega kaasa ka konkreetne siht ja motivatsioon, ma arvan, et juba selline festivaliformaat tekitab niivõrd palju uut loomingut, millest väga suur osa kõlab ainult ühe korra festivali raames, aga sealt jääb kindlasti ka palju sõelale."

"Ma jäin pigem mõtlema isiklikele asjadele või küsimustele, mida tunnetada pühana," ütles ta ja nentis, et sellest tulenevalt oli selge, et tal on vaja teksti, mis kattub tema lähenemisega sõnale "püha". "Leida teksti, mis oleks mingil määral igavikuline, ta ei saa olla argine, aga ma tahtsin ka midagi üldisemat, et ta ei ole vaid kiriku kontekstis püha."

Randalu tõdes, et tal tekkis mingil hetkel faas, kus muusika tähendas tema jaoks kas selle mängimist või professionaalsel eesmärgil kuulamist. "Viimasel ajal olen ma kuulanud läbi asju, mis on ammu nimekirjas või peas olnud, aga pole selleks aega võtnud," sõnas ta ja tõi välja, et tema jaoks on piin, kui poe- või restoranikeskkonnas kõlab muusika mitmest allikast korraga.

"Selle teose puhul ei olnud mul esmaplaanis pingutada uudsuse nimel, sest mulle oli uudne juba lähtuda tekstidega, mis suunasid väga seda muusikat väga," mainis ta ja nentis, et teose "Kolm ohvrikivi laulu" tuli kindlasti veidi kaalu ja raskust sisse, aga heakõlalises kuues.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: