Selgusid "Noor helilooja 2018" nominendid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
"Noor helilooja 2018" žüriiliikmed ja heliloojad Ardo Ran Varres, Märt-Matis Lill ning Liisa Hirsch. Autor/allikas: Kristo Matson

Esmaspäeval selgusid "Noor helilooja 2018" seitse nominenti, kelle hulgast valitakse 10. aprillil välja laureaat, kes saab uudisteose tellimuse Eesti Muusika Päevade ja rahvusvahelise nüüdismuusika suursündmuse World New Music Days 2019 programmi.

Konkursi "Noor Helilooja" eesmärk on anda andekatele noortele heliloojatele võimalus tutvustada laiemale publikule oma loomingut ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja tippheliloojatelt. Konkursile esitatud teostest teeb oma valiku heliloojatest koosnev zürii – Märt-Matis Lill, Kristo Matson, Ardo-Ran Varres ja Liisa Hirsch. Teise vooru pääsenud töid esitletakse elavas ettekandes lõppkontserdil, kus valitakse zürii ja publiku lemmikud.

Kokku laekus konkursile 24 tööd, mis on võrdväärne eelmistel aastatel esitatud teoste arvuga. Nende hulgas leidus ka teoseid ebatavalistele või ebatraditsioonilistele koosseisudele.

"Näiteks on kirjutatud teos keelpillikvartetile ja neljale valgusmetronoomile, teine põnev koosseis on tšello, vokaal ja 6 häälestatud veiniklaasi," märkis konkursi korraldaja Kristo Matson.

Samas ei ole noored heliloojad unustanud traditsioonilisi pille, muusikat on loodud klaverile, kanneldele, saksofonile, akordionile ja löökpillidele.

Teise vooru pääsesid Astra Irene Susi kahe teosega "Õhku" akordionile ning "Tuba" vokaalile ja klaverile, Marta-Liisa Talvet teosega "Kirjutan su nime" tšellole, klaverile ja elektroonikale, Kristjan Kannukene teosega "Hingeldamine" keelpillikvartetile ja 4 valgusmetronoomile, Juuso Salonen teosega "Paskalakkitango" keelpillikvartettile, Adena Anton teosega "Mõte" häälele, klarnetile, tšellole ja 6 häälestatud veiniklaasile, Anna-Margret Noorhani teosega "Process of Immersion" 2 trompetile, flüügelhornile, tromboonile ja tuubale.

"Noor helilooja 2018" finaalkontsert toimub teisipäeval, 10. aprillil kell 18.00 H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tubina saalis.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: