Muusikapäeval premeeritakse Eesti muusikaelu silmapaistvaid tegelasi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Muusikapäeva eesmärk on Eestis olnud jõuda ka sinna, kuhu akadeemiline muusika (ja mitte ainult klassikaline) muidu ei pruugi jõuda, üllatada inimesi ootamatutes paikades. Tänavu anti muusikapreemiad üle lennujaamaPiloodilt saab Kultuurkapitali helikunsti
Muusikapäeva eesmärk on Eestis olnud jõuda ka sinna, kuhu akadeemiline muusika (ja mitte ainult klassikaline) muidu ei pruugi jõuda, üllatada inimesi ootamatutes paikades. Tänavu anti muusikapreemiad üle lennujaamaPiloodilt saab Kultuurkapitali helikunsti Autor/allikas: Rene Jakobson

Eesti kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti muusikanõukogu annavad rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril koos üle iga-aastased muusikapreemiad. 12. korda toimuv preemiasündmus toimub tänavu Eesti muusika- ja teatriakadeemia uues kontserdisaalis algusega kell 19.00.

Tseremoonia kunstiline juht on Kaspar Mänd, lavastab Jaak Prints. Ülekannet vahendab ERR kultuuriportaal ning Klassikaraadio, kell 22.05 on ETV eetris kokkuvõttev saade.

Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustab sellel aastal kümmet 2018/19 hooajal enim silma paistnud muusikategelast või -kollektiivi. Preemiakandidaate saavad esitada professionaalse muusikaga seotud organisatsioonid, ühingud, asutused ning üksikisikud.

Muusikanõukogu tunnustab kogu senise tegevuse eest muusikavaldkonna parimaid heliloomingu-, interpretatsiooni- ja muusikaelu tegelase preemiatega. Laureaadid valib žürii (koosseisus EMNi juhatus ja toetajate esindajad) välja Eesti muusikanõukogu liikmete esitatud kandidaatide hulgast.

Muusikapäeval toimub 108 tasuta kontserti üle Eesti. Kõlab klassika-, džäss- ja pärimusmuusika ning kuulata saab nii Eesti tippkollektiive, -interpreete kui ka oma muusikutee alguses olevaid talente.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: