X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu uueks linnakirjanikuks valiti Carolina Pihelgas

Tartu raekoja saalis kuulutati kolmapäeval välja Tartu uus linnakirjanik, kelleks valiti luuletaja ja tõlkija ning kirjandusajakirja Värske Rõhk peatoimetaja Carolina Pihelgas.

"Tartu on minu jaoks alati olnud kirjanduslik linn ning minu enda kasvamine kirjanikuna on käinud tihedalt koos selle linnaga. Püüan selle aasta jooksul lisaks kirjutamisele tuua ka kirjandust tänavatele, kõrvaklappidesse, parkidesse ja jalutuskäikudesse; tutvustada Tartu kirjanikke külalistele ja ehk ka mõnda põnevat välismaist kirjanikku tartlastele," rääkis Pihelgas.

Tartu linna ja Tartu kultuurkapitali koostöös välja antava stipendiumi saamiseks esitati kaheksa avaldust. Linnakirjaniku valis nende seast välja ekspertkomisjon, kuhu kuulusid Kirjanike liidu Tartu osakonna, Eesti kirjandusmuuseumi, Tartu ülikooli kirjanduse ja teatriteaduste osakonna, O. Lutsu nimelise Tartu linnaraamatukogu, Tartu kultuurkapitali ja linnavalitsuse esindajad.

Aastane Tartu linnakirjaniku stipendium antakse välja ilukirjanduse või publitsistikaga tegelevale kirjanikule, kes elavdab Tartu kirjanduselu ja aitab kujundada linna mainet rahvusvaheliselt tuntud kirjandussõbraliku linnana. Stipendiumile kandideerimiseks tuli Tartu kultuurkapitalile esitada nägemus Tartu linnakirjaniku rollist, mida taotleja peab olema stipendiumi saamisel valmis täitma, ning anda ülevaade senisest loomingulisest tegevusest ja tegevusest, mida taotleja kavatseb ellu viia 2020. aastal.

Stipendiumi suurus on eelneva aasta kahekordne töötasu alammäär. 2020. aastal on stipendiumi suurus 14 020 eurot, mis makstakse välja igakuiste 1168 euro suuruste osamaksetena.

Linnakirjaniku stipendiumi annab Tartu linn välja neljandat aastat. 2017. aastal kandis linnakirjaniku tiitlit Kristiina Ehin, 2018. aastal Mika Keränen ja eelmisel aasta Vahur Afanasjev.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: