Rahvusraamatukogu meemide ja GIF-ide konkursil domineeris koroonateemaline looming

Valik konkursile laekunud töödest.
Valik konkursile laekunud töödest. Autor/allikas: pressimaterjalid

Lapsed ja noored saatsid rahvusraamatukogu GIF-ide ja meemide konkursile "Paneme vanad plakatid ja postkaardid elama!" 85 tööd, millest suur osa käsitles huumori- või kriitikavormis koroonakriisi ja riiklikke reegleid.

Konkursi võitis 10-aastane Henri Markus GIF-iga "Pese käsi!". Henri Markus kasutas ära digitaalarhiivist DIGAR leitud enam kui poole sajandi vanust kätepesuplakatit ning ühendas selle #PüsiTerve kampaaniaga ning COVID-19 viiruse vastase võitlusega.

Nagu ka pealkirjad näitavad, keskendusid paljud tööd COVID-19 ja eriolukorraga seotud teemadele. Eraldi märkis hindamiskomisjon ära 11-aastase Jakob Villemi välispoliitilise töö "Boris ja koroona", kus oli ühendatud nõukogudeaegne plakat, Ühendkuningriigi peaminister ja Ameerika Ühendriikide president.

Samuti märgiti ära 10-aastase Ralf Martini "Ärge kõndige sõiduteel", 12-aastase Marjette "Meie tänased mõtted", 13-aastaste Eliisabeti ja Anni "Tüüpiline Zoomi kõne", 12-aastase Karola "Püsige kodus", 15-aastase Jaani "Ilma maskita mitte mingil juhul" ja 15-aastase Ott Aleksandri "2 meetrit".

"Ilma maskita mitte mingil juhul!" Jaan (15-aastane). Autor/allikas: pressimaterjalid

GIF-piltide või meemide loomisel tuli kasutada rahvusraamatukogu andmebaasides DIGAR ja DIGAR Eesti artiklite arhiiv leiduvaid materjale. Konkursil osalejatele olid antud vabad käed kasutada neis leiduvat materjali maksimaalselt mänguliselt ja loovalt. Osaleja võis lähtuda teemast, mis teda ennast kõnetab, või valida mõne raamatukogu poolt pakutud teemadest: Oh ajad, oh kombed!; Inimene ja loodus; Tehnilised imed meie ümber. Võistlustööd olid kolmes vanusegrupis: alg-, põhikool ja gümnaasium ning osalejaid oli vanuses 9–17 eluaastat. Enim oli 9–11-aastaseid.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: