EMTA etenduskunstide magistrandid toovad lavale 99-tunnise kestvuslavastuse

EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrantuuri tudengid toovad 1. septembril lavale 99-tunnise kestvuslavastuse "Kuhu minek". Etendus algab 1. septembril kell 19.00 EMTA blackbox'is ja lõpeb 99 tundi hiljem, 5. septembril kell 22.00.

"Kuhu minek" on lavastus sellest hetkest, siin ja praegu, igal sekundil muutuvast, iga inimese jaoks erinevast. Mida iganes see tähendab, kuhu iganes see meid viib, see hetk küsib küsimusi. "Kuhu minek" pakub võimalust 99-tunniseks koos olemiseks, otsimiseks, läheduse loomiseks ja ühenduses püsimiseks, andmiseks ja vastu võtmiseks, vaatamiseks, tajumiseks, kuulamiseks, mõtisklemiseks. Non-stop. Ei otsita lihtsaid vastuseid, küll aga võetakse julgelt aega, et küsida küsimusi. Sest see töö on vaja ära teha.

Lavastajad Simona Gonella (Itaalia) ja Peader Kirk (Suurbritannia), kunstnik Emer Värk, valguskunstnik Priidu Adlas, heli Raido Linkmann, video Mikk-Mait Kivi, kostüüm Moonika Lausvee. Laval EMTA kaasaegsete etenduskunstide rahvusvahelise magistrantuuri (CPPM) tudengid Agnes Oberauer (Austria), Iveta Pole (Läti), Joonas Tagel (Eesti), Keithy Kuuspu (Eesti), Lea Sekulic (Horvaatia), Liisa Saaremäel (Eesti), Marshall Stay (Austraalia), Martina Buhagiar (Malta), Paolo Panizza (Itaalia), Ragnar Uustal (Eesti), Seren Oroszvary (Austraalia), Simona Medolago (Itaalia), SeoHwon Ji (Lõuna-Korea), Sylvia Köster (Eesti) ja Giacomo Veronesi (Itaalia).

CPPM (MA in Contemporary Physical Performance Making) on EMTA uus rahvusvaheline magistriõppekava, kuhu võeti eelmisel aastal esmakordselt vastu 16 tudengit kümnest riigist. Õppekava eesmärk on anda noortele etenduskunstnikele võimalus töötada tipptegijate käe all ja läbi selle arendada omaenda loomingulist käekirja. Eelnevalt on CPPMi tudengid üles astunud identiteedikabarees "Drag show vol2" (Sakala 3) ja kreeka tragöödia ainelises lavastuses "16 soolot" (Von Krahli Teater).

"Kuhu minek" kestvuslavastust on võimalik jälgida 99 tunni vältel, soetades terveks selleks perioodiks passi, aga on võimalik siseneda ka osalise päevapiletiga, mis annab märgitud ajavahemikul sissepääsu etendust mitu korda külastada. Etendust on võimalik jälgida tasuta ka veebis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: