Müürileht teeb juttu kasinusest ja askeesist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Saade "Askeetide luule", näitlejad Urmas Kibuspuu ja Peeter Volkonski. 1977 Autor/allikas: ERR/Vassili Samussenko

Tutvustame Müürilehe septembrinumbrit.

Asjade asemel elamused. Füüsiliste ümberpaiknemiste asemel spirituaalsed rännakud. Omamise asemel loobumine. Järjest enam on inimesi, kes oma elus askeetlikke põhimõtteid järgivad. Müürilehe septembrinumber ongi pühendatud kasinusele kui uuele vastuliikumisele keset konsumeristlikku tarbimisküllust.  "Kui elu ise on vale, siis õigesti elada ei saa," sõnastab Hasso Krull numbrit raamistavas intervjuus tänapäeva askeedi lähtekoha.

Sotsiaaliakülgedel selgitab Kristjan Peik, kuidas minimalistliku eluviisi all pulbitseb kapitalistlik kasumiloogika. Kaspar Kruup kirjutab infohügieenist, Andreas Palm kasinuspoliitika õppetundidest, Madis Vasser loobumisega loodavatest valikutest, Aleksander Tsapov koroonast tingitud kultuuridefitsiidist. Teemaosas veel Peeter Sauteri proosapala paastust ja Peeter Lauritsa essee ohverdusest.

Lisaks tutvustab Aleksander Tsapov noorte filmitegijate Romet ja Raul Esko pöörast filmikeelt, Elo Kiivet vaatab tagasi autovabadusele Tartus, Mattias Malk heidab kriitilise pilgu gentrifikatsioonile tööstusaladel ning Tuul Sepp ja Elis Sild tutvustavad lindude elu tehismaastikel.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: