Kirjanduslinn Tartu võõrustab rahvusvahelist luulevideote võistlust SlamOVision

Möödunud aastal Melbourne'i eestvedamisel alguse saanud SlamOVision on UNESCO kirjanduslinnade lavaluulevõistlus, mis toimub video vahendusel.

Esimesest võistlusest võttis osa kaheksa linna ning osalejate hääletuse tulemusel kuulutati võitjaks Utrechti luuletaja Babs Gons. Tartut esindas Maris Pedaja luuletusega "Nahk ja kirbud", jäädes jagama teist ja kolmandat kohta koos Hannah Laveryga Edinburghist. 

Tänavu esindab Tartut Heidi Iivari luuletusega "Meie suguvõsa mehed" / "Meidän suvun miehet", mis kõlab videos nii eesti kui ka soome keeles ning kirjaliku tõlkega inglise keelde (tõlkinud Kersti Unt). Kokku osaleb tänavu seitse linna – lisaks Tartule võtavad osa Edinburgh (Ühendkuningriik), Manchester (Ühendkuniingkriik), Melbourne (Austraalia), Quebec City (Kanada), Reykjavík (Island) ning Uljanovsk (Venemaa). Videod on üleval projekti veebilehel, kus iga vaataja saab ka oma lemmikuid märkida. 

Välja kuulutatakse küll ka kodulehel parimaks hääletatud video, kuid ametlik võitja selgub siiski osalevate linnade antud punktidest. Tartu on tänavu lisaks osalusele kogu võistluse koordineerijaks ning korraldab hääletusõhtu, kus selgub võitja. Ühtlasi avaneb kõigil huvilistel võimalus aidata kujundada Tartu poolt teistele linnadele antavaid punkte. SlamOVisioni hääletusõhtu toimub 11. novembril festivalide Prima Vista ja Hullunud Tartu ühisnädala raames, koht ja kellaaeg avalikustakse peatselt Prima Vista kodulehel.    

Vaata Tartu võistlusvideot siit.

Toimetaja: Marju Bakhoff

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: