Prima Vista ühineb Hullunud Tartuga

Prima Vista raamatulaat.
Prima Vista raamatulaat. Autor/allikas: Keiti Vilms

9. novembril algav kirjandusfestivali Prima Vista teine osa ühineb nädala lõpul nüüdiskultuuri tutvustava interdistsiplinaarse festivaliga Hullunud Tartu, et tuua publikuni nii kirjandus-, kunsti- kui muusikaüritusi.

"Prima Vista teine nädal sai plaanitud küll mitmete väliskülaliste kohtumiseks meie lugejatega, kuid keeruline olukord maailmas mõjutab mõistagi ka meie festivali kava," tõdes MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista juhatuse esinaine Annika Aas. "Mitmed kutsutud kirjanikud on meid aga oma teostega inspireerinud erinevatel teemadel üritusi korraldama. Nad on nö varjuna meie festivalil kohal."

Saksa autori Uwe Laubi teaduspõnevik "Torm" ajendas keskenduma kliima ja keskkonna teemadele ning korraldama selleteemalise aruteluõhtu. Hispaaniakeelsest kirjandusest ja selle eripäradest kõneldakse inspireerituna Julio Lłamazarese teosest "Kuidas vaadata vett". Toimub ka Briti kultuuriteoreetiku ja ühiskonnakriitiku Mark Fisheri pärandile pühendatud vestlusring.

Rahvusvahelist mõõdet lisab festivalile 11. novembril Slam-O-Visioni luulevideote võistluse hääletusõhtu, kus seitsme UNESCO kirjanduslinna esindajate seast selgitatakse Tartu publiku ees välja tänavune võitja. Tartust astub võistlustulle Heidi Iivari luuletusega "Meie suguvõsa mehed".

Ehkki ametlik võitja selgub osalevate linnade antud punktide põhjal, on kõigil võimalik videoid vaadata ja lemmikule hääl anda ka võistluse kodulehel. Võistlusel kuulutatakse eraldi välja veebihääletuse võitja.

Lisaks toimuvad festivalil mitmed raamatute esitlused, kontserdid ja töötoad ning teisipäeval saab ülikooli raamatukogu fuajees külastada raamatulaata.

Prima Vista teine nädal kestab 14. novembrini. Tänavusest teemast "Inimese varjud" lähtuvalt on kava keskmes mälu, vaimne tervis, teadmised ja inimese mõju keskkonnale. 

Festivali korraldavad MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Tartu Ülikooli raamatukogu, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond, Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu, Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Kirjanduse Selts. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: