Lühijuttude konkursi "Vilde jalutuskäik" võitis Anu Piirisild

{{1605083400000 | amCalendar}}
Lühijuttude konkursi
Lühijuttude konkursi "Vilde jalutuskäik" võitja Anu Piirisild. Autor/allikas: ERR

Kolmapäeval toimus Vilde muuseum konverents "Seks ja linn. Vaateid Eduard Vilde loomingule", kus selgus ka lühijuttude konkursi "Vilde jalutuskäik" võitja Anu Piirisild, kes žürii hinnangul lähenes Vilde loomingule üllatava ja huvitava nurga alt.

Konkursi idee oli kutsuda inimesi üles oma fantaasiat tööle panema ja mõtlema, mida teeks umbes sada aastat tagasi Tallinnas elanud kirjanik Eduard Vilde, kui ta satuks siia nüüd ja praegu, selgitas Tallinna Kirjanduskeskuse direktor Maarja Vaino "Aktuaalsele kaamerale".

"Vilde käsitleb oma aja kohta julgelt erootilisi teemasid ja naise kehaga seonduvat," rääkis Vaino. "Kutsusime ettekandjaid üles mõtisklema Eduard Vilde 155. sünniaastapäevale pühendatud konverentsil Vilde loomingu nende aspektide üle, mis kõnetavad ka tänapäeval, meie üha enam raha- ja kehakeskses ning moraalsetes dilemmades vaevlevas ühiskonnas."

See, kui tihedalt lühijutus kirjeldatud kohad Vildega otseselt seotud on, jäi autorite endi otsustada.

Anu Piirisilla võistlustöö ilmub ajakirja Looming jaanuarikuu numbris.

Konverentsil esinesid ettekannetega Hegely Klaus ja Elle-Mari Talivee, Anneli Kõvamees, Mark Gortfelder, Toomas Haug,  Annika Aus ja Maarja Vaino.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: