Teatritel tuleb uuel nädalal piletiostnutele uusi kuupäevi pakkuma hakata

Draamateater
Draamateater Autor/allikas: Draamateater

Valitsus teeb esmaspäeval otsuse karmistada koroonaleviku piiramiseks reegleid, mis mõjutavad ka saalide täituvuspiiranguid. See tähendab, et teatritel tuleb uuel nädalal piletiostnutega suhtlema ja neile uusi kuupäevi pakkuma hakata.

Uue kitsenduse kohaselt lubatakse üle Eesti kinno ja teatrisse korraga kuni 400 inimest, Tallinnas, Harjumaal ja Ida-Virumaal on lubatud saalides kuni 50-protsendiline täituvus. Sealjuures peavad külastajad olema maskis.

Rahvusooper Estonia kommunikatsioonijuht Marion Leppik märkis ERR-ile, et nemad ootavad esmalt ära uue nädala alguse, kui juhised kinnitatakse ning seejärel asuvad neid ellu viima.

"Õnneks on meil enamiku piletiostnute kontaktandmed olemas ja kui saale on vaja tühjemaks tõsta, siis suhtleme inimestega ja pakume neile teisi kuupäevi," sõnas ta.

"Ma usun – ja kevadine kogemus näitas seda samuti –, et inimesed on väga mõistvad, keegi ei taha võimaliku haigestumise hinnaga teatrisse tulla. Ikkagi oodatakse seda, et teater pakub turvalist külastust, ja seda Estonia ka teeb," lisas Leppik.

Draamateatri teenindusjuht Kristin Viljamaa ütles ERR-ile, et tegutsevad valitsuse antud juhiste järgi ja alustavad piletite ümbervahetamisega järgmisest nädalast, mil on olemas selgemad juhised, kuidas see olukord lahendada.

"Me oleme arvestanud sellega, et see võib juhtuda, aga ega me plaane ei teinud. Vastavalt juhistele toimetame," lisas Viljamaa.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: