Otse kell 15: Arvo Pärdi keskus esitleb raamatut keskuse arhitektuurist

Arvo Pärdi keskus
Arvo Pärdi keskus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Hispaania arhitektide ning Arvo Pärdi keskuse koostöös valmis foto- ja esseeraamat Arvo Pärdi Keskuse hoonest, mille esitlus toimub esmaspäeval, 7. detsembril kell 15 ERR-i kultuuriportaalis otseülekandena Arvo Pärdi keskusest.

Raamat kannab pealkirja "Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja" ja selle idee autori Michael Pärdi sõnul sai mõte alguse soovist esile tuua Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano loodud silmapaistvat arhitektuuri, mis on samal ajal täielikult looduse ja muusika teenistuses.

"Väljaanne avabki hoone seoseid Arvo Pärdi muusika, ümbritseva looduskeskkonna, helilooja vaimsete põhimõtete ja keskuse ideega. See näitab ühtlasi, millise põhjalikkuse ja pühendumise tulemusel sünnib arhitektuurne kunstiteos," ütles Michael Pärt.

Foto- ja esseeraamatus avaneb Arvo Pärdi keskuse hoone üheksa fotograafi pilgu läbi, nende hulgas Roland Halbe, Tõnu Tunnel, Arne Maasik, Paco Ulman, Birgit Püve, Kaupo Kikkas, Priit Grepp, Kris Moor ja Riho Kirss.

Kuid raamat ei paku üksnes visuaale hoone arhitektuurist. Teos sisaldab ka dialoogi muusikaliste käsikirjade ja arhitektuurijooniste vahel, sümboolse silla Arvo Pärdi loomingu ning Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano arhitektuuri vahel loovad peatükkide alguses paiknevad mõtted helilooja päevikutest.

Viis esseed (autorid Michael Pärt, Enrique Sobejano, Fuensanta Nieto, Covadonga Blasco Veganzones, Kristina Kõrver ja Nikita Andrejev) heidavad valgust muusika, arhitektuuri, looduse ja teoloogia kokkupuutepunktidele sellel loomingulisel teekonnal. 

Raamatu minimalistlikku kujundust (Angelika Schneider) täiendavad läbipaistvale paberile kantud arhitektuurijoonised.

Arvo Pärdi Keskuse hoone on saanud mitu auhinda, sh pälvis see eelmisel aastal Eesti kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna peapreemia. Hoone valiti ka Mies van der Rohe nimelise arhitektuuripreemia 40 parima hulka, millega tunnustatakse arhitektuuri tipptaset.

Raamatuesitlus toimub 7. detsembril 2020 kell 15 Arvo Pärdi Keskuses ja seda saab jälgida otseülekandena ERR-i kultuuriportaalis ja Arvo Pärdi keskuse Facebooki-lehelt.

Esitlusel võtavad sõna:

Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos)
Covadonga Blasco
Michael Pärt (Arvo Pärdi Keskus)
Kristina Kõrver (Arvo Pärdi Keskus)
Cristina Steingräber (ArchiTangle)
Modereerib:
Andres Kurg (Eesti Kunstiakadeemia)

Muusikalised etteasted:
Robert Traksmann (viiul) ja Sten Heinoja (klaver)

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: