X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Uued kriisitoetused hõlmavad ka kultuuri, sporti ja täiskasvanute huvitegevust

Kultuuriministeerium
Kultuuriministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus kiitis 17. detsembril heaks korralduse majanduse kriisimeetmete jätkumise kohta 2021. aastal. Teiste seas lepiti kokku abipakett kultuuriministeeriumi valdkondadele, mis hõlmab nii kultuuri, sporti kui ka täiskasvanute huvitegevust.

Kultuuriministeeriumi kaudu jagatavate toetuste kogumaht on ligi 1,4 miljonit eurot. Toetuste planeerimisel on oluline fookus seatud Ida-Virumaale.

"Koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangute tõttu on Ida-Virumaal kultuuri- ja spordielu seiskunud. Kultuurivaldkonna ja sportimisvõimaluste mitmekesisuse säilimiseks peame toetama sektori vältimatute kulude katmist," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas.

Toetused on mõeldud nii kultuuriministeeriumilt tegevustoetust saavatele organisatsioonidele kui ka eraõiguslikele kultuuri- ja spordikorraldajatele, samuti on abipaketti planeeritud treenerite tööjõukulu toetused.

Abipaketi tingimused sarnanevad kevadisele kultuuri ja spordi kriisipaketile, kuid täpsed tingimused töötatakse välja ja taotlusvoorud avatakse jaanuaris. Taotlusi menetleb eri valdkondades kas kultuuriministeerium, Eesti rahvakultuuri keskus, integratsiooni sihtasutus või spordikoolituse ja teabe SA.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: