Arvustus. Eik eksperimenteerib uuega, aga jääb truuks vana tugevustele

EiK avaldas koostöös produtsent Luurel Vargaga vinüüli
EiK avaldas koostöös produtsent Luurel Vargaga vinüüli "TIKS 097". Autor/allikas: pressifotod

Uus plaat
Eik & Luurel Varas
"TIKS 097" (TIKS)
10/10

Arvustus ilmus Müürilehes

Eiki on nimetatud tabavalt üheks kohaliku uue kooli hiphopiareeni omanäolisimaks tegelaseks. Ta harrastab poeetilist ja sõnakeskset esitusstiili ning viljeleb marjulepajõelikku loomefilosoofiat. Eksperimenteerib uuega, jäädes truuks vana tugevustele. Kõnnib tundlikel teemadel kõneldes ajuti õhukesel jääl, langemata lääge melodraamani. Ei otsi aplalt rambivalgust, ent ei poe tähelepanu eest teeseldud häbelikkusega peitu.

Ühel hetkel on temas Maris Pihlapi pehmele taustahäälele toetuvat melanhooliat ("Järgmisel nädalal") ja järgmisel sootuks teise näoga trip hop'i ("Annahetk"). Läbivalt avaldub luuletaja sõnaseadmisanne ("Soojus õhkab ennast mööda tõusvat õhku / Jahe itk, mis räsind õla peal / Udub auruna ning veereb lõunast õhtu"), mida kannab koorekihi MCle tunnuslik tugev flow.

Nüansirikas on ka muusika. Kui pahatihti käib mööda räpiskeenet ringi üks tont – üheülbalised taustad –, siis Luurel Varga looming on nauditav nii sellele säätud värssidega kui ka nendeta.

Kogumiku kunstiliseks tipuks on avalugu "Tramm": Eik näitab tõelist meisterlikkust sõnade valitsemisel ja asetab sisutihedaid ridu Luurel Varga hüplik-hüpnootiliste elektroonikarütmidega ühte voolama. Ehkki nu–funk'lik "Ilusti" murendab pisut terviku kompositsioonilist kokkukõla, kannab "TIKS 097" auga välja tiitli "parimad palad". 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Müürileht

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: