Marian Võsumetsa dokfilm "Keha võitlus" müüdi USA-sse ja Kanadasse

Dokfilmi
Dokfilmi "Keha võitlus" meeskond Autor/allikas: Pimedate Ööde Filmifestival

Marian Võsumetsa dokumentaalfilm "Keha võitlus" ("The Body Fights Back") sõlmis USA ja Kanada müügiõiguste lepingu levifirmaga Gravitas Ventures.

Gravitas Ventures omandas Põhja-Ameerika õigused filmi algselt levitajalt Syndicado Film Sales. Tegemist on USA juhtiva meelelahutusplatvormiga, mille voogedastusel on üle miljardi vaataja, lisaks tegeleb Gravitas kinolevi ja turundusega. Euroopas ja mujal maailmas jätkab müügiõigustega Syndicado, Eestis levitab filmi Lola Productions. 

"Keha võitlus" on film dieedikultusest kui 21. sajandi trendihaigusest. Toitumishäired ja ületreening põimivad viie inimese lood üllatavalt sarnaseks liiniks  – neid ühendab oskamatus oma kehaga suhestuda. Paraku ei too ideaalne keha soovitud õnnetunnet, vaid paljastab inimeste sügavamad probleemid.

Film toob vaatajani Londoni kaasaegse dieedivastase liikumise, mis kogub hoogu nii avalikult kui suletud ringides. Kehakuvandi uurijad ja toitumisteadlased avavad söömishäirete psühholoogilist tausta, iluideaalide survet ja Suurbritannia kontekstis ka sotsiaalsest ebavõrdsusest tulenevat võimetust oma tervise eest hoolt kanda.

Film esilinastus 2020. aasta lõpus PÖFFil, Eesti kinodesse jõuab "Keha võitlus" kohe, kui kinod avatakse.

Režissöör ja stsenarist on Marian Võsumets, helilooja Sven Sosnitski, operaatorid Fidelia Regina Randmäe ja Norman Tamkivi, monteerija Joonas Laiapea, helikujundaja Indrek Soe. Filmi tootja on Lola Productions. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: