Tõnu Kaljuste sai Eri Klasi stipendiumi

Eesti Rahvuskultuuri Fond andis esimese Eri Klasi stipendiumi üle dirigent Tõnu Kaljustele.

Rahvuskultuuri fond tähistas oma 30. tegutsemisaastat uue stipendiumiga. Fondi ühe looja, Eri Klasi nimeline esimene stipendium anti dirigent Tõnu Kaljustele pärast Pirita kloostri varemeis toimunud rahvusmeeskoori kontserti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti ettevõtjate initsiatiivil välja antud stipendium on tunnustuseks senise töö eest ja innustuseks edaspidiseks ning kuulutatakse välja igal aastal 7. juunil Eri Klasi sünniaastapäeval.

Esimese stipendiumi suurus on 10 000 eurot ning sellega koos anti üle mälestusmedal, mille kujundas Eesti juurtega Peterburi kunstnik Aleksander Tenso. Medali vermisid Ermitaaži meistrid.

Tõnu Kaljuste tänas rahvuskultuuri fondi tunnustuse eest ning juhatas Eri Klasi auks kontserdi lõpupala, Sir Hubert Parry teost "Jerusalem".

"Ta oleks rõõmus, et teda meenutati ja mitte ainult teda, vaid tegusid. Sest ta oli tegudeinimene," arutles Kaljuste, mida Eri Klas ise üritusest arvaks.

"Kindlast tulevikus saavad seda stipendiumi mitte ainult muusikud, vaid ka teistelt elualadelt nagu teadus, haridus, sport, sest selline sisu on Eesti Rahvuskultuuri Fondil ja selline sisu oli ka Eri Klasil, kes suhtles vabalt nii lihttööliste kui ka pankurite ja sportlastega," rääkis fondi tegevjuht Jüri Leiten.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: