Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Maryliis Teinfeldt-Grins

Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Maryliis Teinfeldt-Grins
Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Maryliis Teinfeldt-Grins Autor/allikas: Priit Mürk / ERR

Tänavuse Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi pälvis Eesti kunstiakadeemia tekstiilikunstnik Maryliis Teinfeldt-Grins.

Käesoleval aastal antakse stipendiumi välja juba kümnendat korda. Seekordne laureaat Maryliis Teinfeldt-Grins on tekstiilikunstnik, kes töötab materjalispetsiifiliselt ning lõhub kujutava kunsti ja tarbekunsti piire oma suureformaadilistes tikandites ja gobeläänides.

LC Tallinn Hansa president Lille Uibo tõstis esile ka tänavuse stipendiaadi loomingulise käekirja sarnasusi Adamson-Ericu stiiliga: "Pärimuslikud kujundid ja puhtad erksad värvid loovad helge ja rõõmsa mulje, looduslikud materjalid ‒ vill, puuvill ja lina ‒ kutsuvad aga puudutama. Noore kunstniku loomingus avaneb helge, samas igapäevane argireaalsus."

Žüriiliige rõhutas ka vaataja isiklikku suhestumisvõimalust. "Oma suuremõõtmeliste tikanditega kutsub noor autor kaasa vaataja, kelle jaoks avaneb nõnda suur hulk erinevaid mälestusi ‒ kahedimensioonilisest teosest saab jagatavate lugudega ruumiline teos," kirjeldas Uibo.

Varem on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud kunstnikud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013), Ats Nukki (2014), noorte kunstnike kollektiiv Rundum (2015), Juss Heinsalu (2016), Anna Kaarma (2017), Darja Popolitova (2018), Ruudu Ulas (2019) ja Johannes Luik (2020).

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: