Tallinna fotokuu satelliitprogrammi raames anti välja kaks stipendiumi

Reskript ehk Maarin Mürk (keskel) ja Henri Hütt (paremal) ja Evelyn Raudsepp.
Reskript ehk Maarin Mürk (keskel) ja Henri Hütt (paremal) ja Evelyn Raudsepp. Autor/allikas: Roman-Sten Tõnissoo

Tallinna fotokuu satelliitprogrammi avatud konkursile laekus tänavu 59 projekti Eestist ja välisriikidest, millest žürii valikul pääsesid programmi 19. Fotokuu satelliitprojektid leiavad aset erinevates paikades Tallinnas, samuti toimuvad väljasõidud näitustele Narvas ja Tartus.

Tallinna fotokuu annab satelliitprogrammi valikukomisjoni otsusel esmakordselt välja kaks 500 euro suurust stipendiumit projektide teostamiseks. Sel aastal on stipendiumi saajateks produktsiooniplatvormi Reskript kunstnikke ja publikut ühendav kohtumisteseeria "Artist Walk" ning kunstnik Alina Belishkina kohalikku kogukonda kaasav töötuba Lasnamäel.

Produktsiooniplatvormi Reskript algatus annab biennaali publikule võimaluse kohtuda satelliitprogrammi kunstnikega privaatsetel stsenaariumitel põhinevatel jalutuskäikudel, mis toetavad kunstnike lugude esilepääsemist ning loovad eeldused kunstnike ja publiku vahelisteks intellektuaalseteks mõttevahetusteks. Vene kunstniku ja kuraatori Alina Belishkina töötuba Lindakivi kultuurikeskuses võtab koostöös Lasnamäe piirkonna vanemaealiste elanikega vaatluse alla Perestroika-aegsete muutustega seotud meeleolud, kasutades selleks muusikat kui toonase läänestumise protsessi üht käivitajat.

Tallinna fotokuu satelliitprogrammi stipendiumite eesmärk on toetada protsessipõhiseid projekte, mis tuginevad publiku aktiivsel osalusel ning peavad oluliseks koosveedetud aega, kontaktide ja dialoogi loomist. Satelliitprogramm täiendab biennaali põhiprogrammi, tõstes esile kohalikke algatusi ja kogukondi.

Tallinna Fotokuu '21 satelliitprogrammi valikukomisjoni kuulusid Aleksander Tsapov (Müürileht), Reimo Võsa-Tangsoo (Fotokunstnike ühendus Foku, EKA fotograafia osakond) ning biennaali meeskonna poolt Kulla Laas, Merilin Talumaa, Anastassia Dratšova ja Madli Ehasalu. Valikuprotsessi juures peeti oluliseks kohaliku fotokogukonna kaasamist ja kaasaegse kunsti vahenditega ühiskondlike vaatenurkade paljususe väljatoomist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: