Galerii: Kai kunstikeskuses toimub kunstimess Foto Tallinn

Kai kunstikeskuses on kuni 5. septembrini avatud kunstimess Foto Tallinn, mis toob publiku ette 37 Eesti ja rahvusvahelise kunstniku värske loomingu. Tänavu 10. korda toimuv Eesti ainus kunstimess on 6. Tallinna Fotokuu biennaali avaüritus.

Foto Tallinn 2021 kuraator Isabella van Marle sõnas, et tänavuse messi väljapaneku seas on mitmekülgne valik galeriisid ja põnevaid kunstnikke väga erinevate taustade ja praktikatega. "Osalevad kunstnikud lähenevad fotograafiale multidistsiplinaarselt ja eksperimenteerivad materjalidega, kasutades muuhulgas näiteks fotogramm-meetriat, installatiivseid lähenemisi ja heli."

Messil esitleti korraga ka kolme uut fotograafiateemalist raamatut: EKA kirjastusel valmis fototeooria lugemik  "Väike fototeooria lugemik: produktiivsest teadvusest reproduktiivsete kujutisteni", mis hõlmab tekste 20. sajandi algusest kuni tänapäevani; aasta alguses ilmus EKA kirjastuselt Ameerika kunsti- ja kirjandusteadlase Walter Benn Michaelsi "Ühiskondliku probleemi ilu. Fotograafia, autonoomia ja majandus", mis lahkab kaasaegse fotokunsti näitel ajastu vaimset ja majanduslikku kliimat ja kirjastus Lugemik andis välja fotograaf Paul Kuimeti esimese põhjaliku monograafia "Compositions with Passing Time".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: