Galerii. EKKM avab oma õuel skulptuuriaia

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) avab kolmapäeval Tallinnas linnakunstifestivali Pööra! raames oma õuel skulptuuriaia.

Üks osa skulptuuriaiast on Laura Linsi ja Roland Reemaa suures osas tampsavist tehtud "Lummavad kohtingud". "Lummavate kohtingute" vahetus läheduses on eksponeeritud ka EKKMi kogusse kuuluvad väliteosed – muuhulgas Edith Karlsoni, Neeme Külma ning kunstnikeduo Johnson ja Johnson tööd. 

"Lummavad kohtingud" on autorite sõnul kollektsioon mängulisi ruumilisi etüüde, mille eesmärk on soodustada eri vanuses külastajate kohtumisi; kutsuda üles peitusemängule, kõdunemisele, passimisele, snäkile, lilleõie nuusutamisele, pesa tegemisele. Selle ruumi eesmärk ei ole nende sõnul mitte efektiivsus, vaid võimaluste loomine inimeste ja mitteinimeste, ka materjalide, lähedaste suhete tunnetamiseks.

EKKM tähistab skulptuuriaia avamist kolmapäeval algusega kell 19 oma õuel (Rumbi 3). Koos Eesti arhitektide liiduga tähistab EKKM samal ajal ka liidu 100. tähtpäeva puhul korraldatud Pööra! linnainstallatsioonide avamist.

Festival Pööra! koosneb kolmest Tallinna kesklinna püstitatud ruumilisest installatsioonist, mille kandev teema on rohepööre. Festivali kuraatorid on Ljudmilla Georgijeva ja Mae Köömnemägi. Linnainstallatsioonid täiendavad linnaruumi 29. septembrist 8. novembrini ning kutsuvad linnaelanikke kaasa mõtlema ning installatsioone aktiivselt kasutama.

Pööra! on osa Eesti arhitektide liidu arhitektuurile ja linnaruumile pühendatud 100. aasta juubeliprogrammist.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: