Tanel Toomi järgmise filmi "Sentinel" peaosas on Kate Bosworth

Kate Bosworth
Kate Bosworth Autor/allikas: ZUMAPRESS.com / Scanpix

Tallinnas lõppes Tanel Toomi järgmise filmi "Sentinel" võtted, mis esialgu kandis nime "Gateway 6". Võtteperioodi nihkumise tõttu muutusid ka filmi osatäitjad, esialgu välja kuulutatud Olga Kurylenko ja Leo Suteri asemel astuvad muuhulgas üles Kate Bosworth ja Martin McCann.

Eesti-Saksamaa-Inglismaa kaastootmises valmiva filmi tegevus toimub keset ookeani asuval valvepostil, kus neli sõdurit peale kaks aastat kestnud valvekorda vahetust ootavad. Kui see aga viibib ja lõpuks kauaoodatud vahetuslaev tühjana ilmub, hakkavad omavahelised pinged tõusma ja olukord kipub kontrolli alt väljuma.

Filmis mängivad Kate Bosworth ("Siiski veel Alice", "21", "Superman tuleb tagasi", "Sinine ahvatlus"), Lucien Laviscount ("Surmakutsar", "Love Beats Rhymes"), Martin McCann ("Ellujääja", "71", "Calibre") ja Thomas Kretschmann ("Pianist", "King Kong", "Resident Evil: Apokalüpsis").

"Oli suur au töötada sedavõrd kõrgetasemelise näitlejate ansambliga nagu Kate, Lucien, Martin ja Thomas. Seda filmi olen endaga kandnud väga pikalt ja olen siiralt õnnelik, et lõpuks on "Sentineli" vaatajateni toomine käega katsutav", kommenteeris võtteperioodi lõppu režissöör Tanel Toom.

Filmi stsenarist on Malachi Smyth (Inglismaa), operaator Mart Ratassepp, kunstnik Kaia Tungal, kostüümikunstnik Theresia Wogh (Saksamaa), grimmikunstnikud Tiina Leesik ja Jennifer Scholz, monteerija Tamber Tasuja, helirežissöör Matis Rei, helilooja Gert Wilden Jn (Saksamaa).

"Sentineli" produtsendid on Ben Pullen (Inglismaa), Ivo Felt, Jörg Bundschuh (Saksamaa), Pippa Cross (Inglismaa) ja Matt Wilkinson (Inglismaa). Tegevprodutsent on Johanna Trass.

Filmi toodavad Allfilm, Sentinel Entertainment (Inglismaa) ja Kick Films (Saksamaa) koostöös CrossDay Productions´i ja Stigma Films´i (Inglismaa) ning Tallifornia ja Ichiban Films´iga.

"Sentinel" jõuab kinodesse 2023. aastal.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: