Galerii. A-Galerii avas ehtekunstnike aastanäituse "Mikromaailmad"

A-Galerii avas kolmapäeval ehtekunstnike aastanäituse "Mikromaailmad", mis koondab 40 ehtekunstniku viimase aasta põnevamat loomingut, võtab aasta kokku ning suunab pilgu tulevikku.

"Kujundamise puhul sai lähtekohaks pealkirjast põrgatades vaadelda midagi, mis jääb silmale nähtamatuks. Põhimaterjaliks valisime paberi ning edasi hakkasime mängima fookusega," kirjeldas aastanäituse kujundaja Merilin Pedastsaar.

"Voltimine, lõikamine, rebimine, joonistamine viis meid omamoodi paberi mikromaailmadesse. Ideaalis võiks näitus tervikuna hakata mängima vaataja fookusteravusega, pannes teda tundma kord mikro- kord makromaailma osana, samas suunates tähelepanu kõige olulisemale -- ehete mikromaailmale."

Aastanäituse korraldamine on kaasaegse ehte- ja sepakunsti tähtsaima kohaliku näitusteruumina A-Galerii jaoks oluline traditsioon.

"Meie galerii kunstnike kogukond on justkui sajaliikmeline mikromaailm, mille iga liige loob omakorda enda imetabaseid maailmu. Kord aastas kogunetakse kokku ühisnäituseks, et tunnetada ühtsust, toetust ja lähedust," rääkis ehtekunstnik ja A-Galerii juhatuse liige Mari Relo-Šaulys.

A-Galerii aastanäitus avab läbilõike kohalike ehtekunstnike lõppeva aasta suundumustest ning uurib, missuguseks kujunesid ehtekunstnike isiklikud mikromaailmad – mis olid reaalsuse eredaimad killud, millest võeti kinni ja painutati oma äranägemise järgi.

Näitus on avatud 10. jaanuarini 2022.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: