Kastellaanimaja galerii avab Arvo Iho näituse Kadrioru pargi ajatust ilust

Arvo Iho
Arvo Iho Autor/allikas: ERR

Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galerii avab teisipäeval, 7. detsembril kell 17 Arvo Iho näituse "Unistuste aed". Näituse peateema on Kadrioru pargi ajatu ilu.

"Paljud mu pildid on nagu kuuvalgel tehtud. Puud ja põõsad kiirgavad energiat, mis Päike neile on andnud ja nii näivad tuttavad paigad nagu mingi Unistuste Aed," kirjeldas Iho.

"Hõbevalgetele piltidele lisan värvilisi loodusdetaile ja pehmeid värvimaalinguid, et nad vastastikku teineteise ilu esile tooksid. Nüüd, aasta kõige pimedamal ajal, lisan veel pilte Valguse uuestisünnist suure pimeduse südames. Ja ühe mehe Unistuste Aeda peaks hästi sobima ka nägemused naistest."

Filmimees ja fotograaf Arvo Iho on teinud režissöörina kokku kuus mängufilmi ning pälvinud 30 rahvusvahelist auhinda. Operaatorina on andnud ta panuse 10 mängufilmile ja ca 30 dokumentaalfilmile. Viimaste aastate loominguliste tööde hulka kuulub hinnatud näitus Tarkovski mängufilmi "Stalker" võtteperioodi ajal tehtud fotojäädvustustest, aga ka fotonäitused "Elu Võrtsu ääres", "Vana Kadrioru muutumine 20 aasta jooksul", "Pääsukese jälgedes. 100 aastat hiljem" jne.

Näitus Kastellaanimaja galeriis jääb avatuks 15. jaanuarini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: