Tallinna Linnateater jagas kolleegipreemiaid

Eripreemia pälvisid teatrijuhid Uku Uusberg ja Mihkel Kübar suure pühendumise ning teatrisse uue hingamise ja positiivse energia toomise eest.
Eripreemia pälvisid teatrijuhid Uku Uusberg ja Mihkel Kübar suure pühendumise ning teatrisse uue hingamise ja positiivse energia toomise eest. Autor/allikas: Siim Vahur

Tallinna Linnateater tähistas pühapäeval oma 56. sünnipäeva, mis algas nurgakivi panemisega uuele Laia tänava hoonetekompleksile. Tavapärase peo asemel toimus virtuaalne koosviibimine, mille käigus jagas teater välja kümme kolleegipreemiat.

Lõuna paiku järgnes traditsiooniline käik Metsakalmistule, et oma eelkäijaid meenutada. Tavapärast õhtust pidu otsustas teater ka sel aastal viiruse leviku tõttu mitte pidada ja jagas kolleegipreemiaid videokõne kaudu, kus teatripere veetis koos aega ühtse virtuaalse peolaua taga.

Kokku jagas teater kümme kolleegipreemiat. Parima lavastuse auhinna võitis Diana Leesalu "Muusikale". Parima lavakujunduse preemia läks "Balti tragöödia" kunstnikule Kristjan Suitsule ja parima lavastust toetava kujunduse preemia "Balti tragöödia" kostüümikunstnikule Kristīne Pasternakale.

Parima naispeaosatäitja tiitli pälvis Kristiin Räägel Nastasja Filippovna Baraškova rolli eest lavastuses "Rogožin" ja parima meespeaosatäitja tiitli Tõnn Lamp Joaquin Monegro rolli eest lavastuses "Abel Sánchez. Ühe kire lugu". Parima nais- ja meeskõrvalosa auhinnad anti rollide eest lavastuses "Muusikale": Maris Nõlvakule, kes kehastas Margrethe Irene Floedi, ja Allan Noormetsale, kes kehastas Hjalmar Vindingut.

Parimaks lavastusala töötajaks hindasid Linnateatri kolleegid etenduse juhti Oliver Reimanni ja parimaks maja töötajaks värsket peanäitejuhti Uku Uusbergi. Eripreemia pälvisid teatrijuhid Uku Uusberg ja Mihkel Kübar suure pühendumise ning teatrisse uue hingamise ja positiivse energia toomise eest.

Juhtkonna preemiaga tunnustati helitehnik Arbo Maranit ja maja perenaist Margot Böttcherit ning 2021. aastal enim etendusi andnud näitlejaid Simo Andre Kadastut ja Kristiin Räägelit.

Lisaks jagasid tunnustust ka Tallinna Linnateatri pikaaegsed toetajad ja koostööpartnerid. ABC Motorsi näitlejapreemia pälvis Piret Kalda ja Priit Pius ning Nordeconi preemia teatri kassapidajad Aveli Kadastik ja Nelly Loginov. Lisaks annab oma preemia ka Linnateatri pikaaegne partner Espak, preemia laueraat selgub tuleval nädalal.

Tallinna Linnateatri publiku lemmiknäitleja hääletuse võitis Anne Reemann.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: