Jõgeval toimuvad Betti Alverile pühendatud luulepäevad

Betti Alver. Ilmauks on irvakil
Betti Alver. Ilmauks on irvakil

18. ja 19. veebruaril toimuvad Jõgeva kultuurikeskuses Betti Alverile pühendatud luulepäevi "Tuuletund", mille alla on koondatud üleriigilised luulepäevad "Tuulelapsed" ja "Tähetund", mis jäid mullu koroona tõttu pidamata.

Luulepäevad avatakse reedel, 18. veebruaril kell 13. Kõigepealt vaadatakse ära kuus "Tuulelastele" registreeritud lavastust, mis põhinevad maailmakirjandusest pärit valmidel. Kui žürii ehk Akadeemia nende kohta otsuse teinud ja paremad välja kuulutanud kell 17.30, jätkatakse pärast väikest vaheaega "Tähetunni" lainel.

Vanema kooliastme truppide 24 lavastusest – need põhinevad Viivi Luige luuletekstidel – etenduvad neli reede õhtul ja ülejäänud laupäeval. Laupäevasesse päeva jäävad ka "Tähetunni" pidulik avamine kell 9 ja lõpetamine kell 19.45.

Luulelavastusi hindavasse Akadeemiasse kuuluvad kirjanik ja luuletaja Leelo Tungal, režissöör ja lavastaja Gerda Kordemets, Eesti harrastusteatrite liidu tegevjuht Kristiina Oomer, teatrikriitikud Margot Visnap ja Margus Mikomägi, kirjanik Valdur Mikita, Eesti Rahva Muuseumi arendusdirektor Viljar Pohhomov, tele- ja raadioajakirjanik Märt Treier ja Jõgevamaa gümnaasiumi direktor Priit Põdra.

"Tuuletunni" ajal saab Jõgeva kultuurikeskuses kuulata rahvamuusik Kristi Kooli ja duo Trahh esinemist. Kultuurikeskuse fuajee suurelt ekraanilt saab vaadata pildimeenutusi 2020. aasta "Tuulelastest" ja "Tähetunnist".

"Tuuletundi" korraldab MTÜ Tähetund koostöös Jõgeva kooliteatriga Liblikapüüdja ja Jõgeva põhikooliga. Luulepäevade peakorraldaja ja Jõgeva kooliteatri Liblikapüüdja lavastaja Lianne Saage-Vahur tõdes, et ajakava oli seekord raske paika saada, sest truppidelt, kus mõni näitleja haigestunud, tuli järjest äraütlemisi.

"Aga luulepäevi me ära jätta ei tahtnud, sest nii kaoks noortel motivatsioon luule ja teatriga tegelda. Noored väga ootavad seda kokkusaamist," ütles Saage-Vahur, kes valmistab Liblikapüüdja eri truppidega ette viis lavastust. Kolme neist saab näha reedel, kaht laupäeval.

Korraldaja sõnul täidetakse luulepäevadel koroonareegleid. Juhendajatel peab olema koroonapass, õpilastel mitte. Küll aga on õpilased üldjuhul kaks korda nädalas testitud. Korraldajad eeldavad, et haigena keegi luulepäevadele ei tule.

"Tuuletunni" ajakava on leitav MTÜ Tähetund kodulehelt.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: