"Kultuuristuudio. Arutelu" avasaade keskendub klassikalisele muusikale

Kultuuristuudio. Arutelu
Kultuuristuudio. Arutelu Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

2. märtsil alustab ETV2 ekraanil uus kultuurisaade "Kultuuristuudio. Arutelu". Avasaate keskmes on klassikalise muusika roll kaasaegses maailmas.

Kas klassikaline muusika on nišimuusika? Mida me üldse silmas peame, kui räägime klassikalisest muusikast? Kui palju peaks klassikalist muusikat turundama?

Kultuuristuudio arutelusaate avab kolmapäeval saatejuht Tarmo Tiisler, kelle külalisteks on Helena Tulve ja Kristjan Randalu.

Poole tunni jooksul arutletakse klassikalise muusika rolli üle kaasaegses maailmas. Kuigi klassikalisest muusikast räägitakse palju ja seda peetakse kogu muusikakultuuri alguspunktist, puutub sellega kokku aina vähem inimesi. Nii teatakse Eesti klassikalise muusika puhul küll nimesid, aga mitte muusikat ennast. Kuidas jõuda klassikalise muusikani? Ja kui palju peaks klassikalise muusika interpreet tegelema turundamisega ajal, mil popmuusikas on müük ja reklaam iseenesestmõistetavad tegevused?

"Kultuuristuudio" on ETV2 uus kultuurisaadete sari, mis toob teisipäeviti ja kolmapäeviti ETV2 vaatajateni sissevaate kultuurimaastikul toimuvasse. "Kultuuristuudio: Arutelu" on eetris kolmapäeviti kell 21.30 ja keskendub päevakajalistele kultuuriteemadele. Saateid juhivad vaheldumisi Tarmo Tiisler, Maarja Vaino ja Kaupo Meiel. Teisipäeval, 8. märtsil kell 21.30 alustav "Kultuuristuudio: Looming" toob vaatajani erinevate loojate märgilised teosed. Saateid juhivad vaheldumisi Ave Häkli, Kaspar Viilup ja Meelis Oidsalu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: