"Kultuuristuudio. Arutelu" mõtestab kultuuri rolli sõja ajal

"Kultuuristuudio. Arutelu" Autor/allikas: ERR

"Kultuuristuudio. Arutelu" teine saade võtab vaatluse alla kultuuri rolli praegu Ukrainas toimuva sõja ajal. Kultuuri ja poliitika omavaheliste suhete üle arutlevad koos saatejuhi Kaupo Meieliga Tarvi Sits ning Kristo Rajasaare.

Ukraina toetuseks on toimunud kontserte ja kunstioksjoneid, ametlik kutuurikoostöö Venemaaga on lõppenud. Eesti on seega nii üksi kui ühes teiste maadega nüüdseks astunud konkreetseid samme, et aidata läbi kultuuri Ukrainat ja ukrainlasi ning samuti mõjutada läbi boikoti Venemaad. Kultuuri roll sõja käigu mõjutamisel võib tunduda väiksena, kuid ei pruugi seda olla.

"Kultuuristuudio. Arutelu" saates vaatlevad juba tehtut ning sedagi, mida tulevik võib tuua, kultuuriministeeriumi kantsler Tarvi Sits ja muusik ning Raadio 2 peatoimetaja Kristo Rajasaare. "Üks suurimad väljakutseid on Eesti venekeelse elanikkonnaga hakkama saamine ehk kuidas neile pakkuda venekeelselt kultuuri ja meelelahutust?" märgib Rajasaare.

Kultuuri üks eesmärk on pakkuda inimestele ka lohutust ja võimalust hirmsast argipäevast põgeneda. Sits soovitabki vähem sotsiaalmeediakanaleid jälgida ja rohkem kultuuri nautida.

"Kultuuristuudio. Arutelu" keskendub päevakajalistele kultuuriteemadele. Muredele otsitakse lahendusi, rõõmudele elatakse kaasa. "Kultuuristuudios" kohtuvad teoreetikud ja praktikud, kes esitavad küsimusi ning annavad vastuseid. Saatejuhid on Maarja Vaino, Tarmo Tiisler ja Kaupo Meiel.

"Kultuuristuudio. Arutelu" on eetris kolmapäeviti kell 21.30 ETV2s.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: