Raadioteatri "Lõvi" võitis BBC audiodraama võistluse

{{1648281000000 | amCalendar}}
Raadioteater:
Raadioteater: "Lõvi" Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Raadioteatris valminud kuuldemäng "Lõvi" võitis BBC audiodraama konkursi Euroopa draama kategoorias.

11. korda toimunud konkursi võitjad kuulutati välja reede õhtul, kirjutab BBC. Kõiki võitjaid saab vaadata siin.

Žürii teatel on tegemist mõtlevapaneva looga ühiskonna hakkamasaamisest tundmatuga. "Tegelaskujud elavad kõik läbi ühesuguse kriisi - loos esitletud metafoorina loomaaiast põgenenud loomast - ning nende erinevad reaktsioonid näitavad, kuidas uue olukorraga hakkama saada," seisis võiduteate selgituses.

Lisaks märkis žürii, et satiirilises võtmes Eesti iseseisuvuse taastamist kujutav lugu on praegu märksa kõnekam kui vaid 1991. aasta sündmustele tuginedes.

"Imelise muusika ja helikujundusega draama pani meid naerma, kaasa mõtlema ja tekitas soovi edasi kuulata," kommenteerisid nad.

Eelmisel suvel esietendunud kuuldemäng "Lõvi" esitati auhinnale esialgu kõrvuti viie teise nominendiga. BBC on audiodraama auhindu välja andnud aastast 2012 eesmärgiga tunnustada audiokunsti loojaid.

Martin Alguse novelli põhjal valminud kuuldemängu "Lõvi" lavastaja, dramaturg ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets, helirežissöör Külli Tüli.

Kuuldemäng valmis tänavu suvel iseseisvuse taastamise 30. aastapäeva puhul ja selle tegevus toimub noore Eesti Vabariigi alguspäevil. Ühes Eesti väikelinnas käivitab sündmused ootamatu juhtum, kui rändloomaaias on puurist lahti pääsenud Aafrika lõvi.

Peaosades Ago Anderson, Aarne Soro ja Piret Laurimaa, kaasa teevad Ringo Ramul, Oleg Titov, Janek Vadi, Rait Õunapuu, Andres Noormets, Tanel Russ, Kadri Noormets, Janne Ristimets, Johanna Kümmel ja Hans Noormets.

Teose pani inglise keelde Adam Cullen.

"Lõvi" saad kuulata SIIN!

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: