Raadioteatri "Lõvi" inglisekeelne versioon jõudis BBC-sse

Raadioteatri
Raadioteatri "Lõvi" jõudis BBC-sse Autor/allikas: BBC

Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise 30. aastapäevale pühendatud kuuldemäng "Lõvi" jõudis inglisekeelsena BBC-sse.

Kuuldemängu tegevus toimub taasiseseisvunud Eesti Vabariigi alguspäevil ehk 1990. aastate alguses ühes Eesti väikelinnas. Sündmused käivitab ootamatu juhtum: mustlaste rändloomaaias on puurist lahti pääsenud ehtne Aafrika lõvi.

Martin Alguse novelli põhjal valminud kuuldemängu "Lõvi" lavastaja, dramaturg ja muusikaline kujundaja on Andres Noormets ja helirežissöör Külli Tüli.

Teose pani inglise keelde Adam Cullen, toimetas Peter Ringrose ning selle režissöörid ja produtsendid BBC Radio 4 jaoks olid Andres Noormets ja Sasha Jevtušenko.

Kuuldemängu inglisekeelses versioonis teevad kaasa näitlejad Mark Benton, James Northcote, Ewan Bailey, Georgie Glen, Samuel James, Leah Marks, Kymberley Cochrane, Hasan Dixon ja Connor Curren.

"Lõvi" võitis BBC audiodraama konkursi Euroopa draama kategoorias ja pälvis Euroopa parimaid tele-, raadio- ja digitaalprogramme koondaval Prix Europal eripreemia.

"Lõvi" inglisekeelset versiooni saab kuulata BBC kodulehelt. Kuuldemängu emakeelne versiooni on üleval Jupiteris.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: