Klaaspärlimängu lõpetavad rahvusmeeskoor ja grusiinid

Vokaalansambel Iberi
Vokaalansambel Iberi Autor/allikas: festival Klaaspärlimäng

Teisipäeval kell 19 ja 22 panevad Tartu Jaani kirikus festivalile Klaaspärlimäng punkti Eesti Rahvusmeeskoor ja Gruusia vokaalansambel Iberi.

Rahvusmeeskoori dirigent Mikk Üleoja iseloomustab kell 19 toimuvat kontserdikava kui vaatlust kahest rakursist: läbi Pärt Uusbergi ja Carlo Gesualdo silmade, kelle loomingu vahele jääb 500 aastat. Teineteist vastastikku rikastavad ajastud, stiilid, vaatenurgad, väljendusvahendid ja suured kontrastid.

Kell 22 kõlab ainulaadne ja iidne gruusia mitmehäälne laul, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vokaalansambel Iberi teeb oma nimega kummarduse muistsele Gruusiale, Ibeeria kuningriigile. Ansambli virtuoosses ja väljendusrikkas esituses kõlavad religioossed, töö- ja hällilaulud, hümnid ja ballaadid; vägevad ja dramaatilised viisid vahelduvad õrnuse ja mängulisusega.

Kaht stiililiselt väga erinevat kontserti ühendab usk ja kirik. Luterlikus Tartu Jaani kirikus lauldakse iidseid gruusia õigeusulisi laule ning Eesti Rahvusmeeskoor esitab katoliiklase Carlo Gesualdo teoseid käsikäes Pärt Uusbergi loodud tänapäevaste religioossete solisti- ja kooripartiidega. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: