Septembris jõuab kinodesse Raimo Jõeranna dokfilm Kukerpillidest

"Kukerpillide rapsoodia" Autor/allikas: Kaader filmist

Alates 7. septembrist jõuab kinodesse Raimo Jõeranna muusikaline dokfilm "Kukerpillide rapsoodia". Aasta lõpus jõuab "Kukerpillide rapsoodia" ka ETV eetrisse.

Režissöör Raimo Jõerand sõnas, et teda huvitab väga Eesti asi. "Ajalugu, mälu, põlvkondade järjepidevus. Ja kui on olemas midagi, mida võiks nimetada Eesti asjaks, siis see on Kukerpillid." 

Kevadest sügiseni annab Kukerpillid hulga kontserte Eesti eri paigus ja õpib ära plaadijagu uusi, spetsiaalselt neile kirjutatud lugusid eesti heliloojatelt, et tähistada oma 50. juubelit kontserdiga suures kontserdisaalis. Film viib vaataja nii bändibussi, proovi kui ka lava taha, samuti otsitakse koos muusikutega vastust küsimusele, mis on see, mis jääb ja ühendab.

Režissöör Raimo Jõerand, kes on ka ise Kukerpillide lauludega üles kasvanud, väldib filmis tavapäraseid intervjuusid ja keskendub Kukerpillide fenomeni jäädvustamisel eelkõige bändiliikmete omavahelisele kooskõlale ja nende alati tänuväärsele publikule. Kirimäel, Lindil, Urvastes, Rõngus, Türil ja mujalgi filmitud suviste esinemiste kaudu avaneb pilt tänasest Eestimaast, kus Kukerpillidel on endiselt täita väga oluline roll.

Filmi stsenarist, režissöör, monteerija ja produtsent on Raimo Jõerand, peaoperaator Kullar Viimne, helirežissöör Harmo Kallaste. Filmi tootja on Axelsberg OÜ.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: