Lavastajate ja dramaturgide liit heitis Filipp Lossi oma ridadest välja

Filipp Loss
Filipp Loss Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Seoses lavastaja Filipp Lossi avaldusega, milles ta solvab nii Eesti riiki kui ka kannatanuid Teises maailmasõjas, otsustas Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liidu juhatus, et heidab ta oma liikmeskonnast välja.

Juhatuse esimehe Jaanus Rohumaa sõnul toetab Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit küll sõnavabadust ja -julgust, kuid taunib samavõrd vihkamise õhutamist ja suurriiklikku ülbust ajal, mil üks endiste aegade impeerium hävitab arutult vabade inimeste elusid.

"See on avaldus, mis halvustab Eesti rahvust, riiki ja kultuuri," sõnas Rohumaa Filipp Lossi kolmapäevast sotsiaalmeediapostitust kommenteerides.

Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liitu kuulub 125 lavastajat ja dramaturgi kõikidest Eesti teatritest. Viimati liitunute hulgas on näiteks kevadel sõjavastase lavastusega välja tulnud Julia Aug.

Loss, kelle tööleping Vene Teatriga lõpeb tuleval nädalal, avaldas kolmapäeval sotsiaalmeedia postituse, milles ta võrdles Venemaa kodanike olukorda Eestis juutide olukorraga Teise maailmasõja ajal.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: