Lavastajate ja dramaturgide liidu uueks juhatajaks valiti Siret Campbell

Siret Campbell.
Siret Campbell. Autor/allikas: ERR/ Erle Loonurm

Pühapäeval toimunud korralisel üldkoosolekul valisid lavastajad ja dramaturgid oma erialaliitu juhtima Siret Campbelli. Viimased neli aastat liitu eest vedanud Jaanus Rohumaa jätkab juhatuse liikmena.

Uute tulijatena valiti juhatusse Mari-Liis Lill, Mihkel Seeder ja Siim Tõniste. Eelmisest juhatuse koosseisust jätkavad Marta Aliide Jakovski, Margus Kasterpalu, Mehis Pihla ja Paavo Piik.

Siret Campbell on tuntud Drakadeemia asutajana ning lisaks näidendite kirjutamisele õpetab dramaturge lavakunstikoolis. "Ravikindlustus ja sotsiaalsed garantiid, miinimumtasude kokkulepe teatritega, need on vaid mõned teemad, millega uus juhatus kindlasti tegelema hakkab", sõnas Campbell.

Tiheda töögraafiku tõttu uuesti esimeheks kandideerimisest loobunud Jaanus Rohumaale kinkisid kolleegid nelja töörohke aasta meenutuseks sirelipõõsa istiku. Rohumaa käe all liitis endine Eesti Lavastajate Liit endaga dramaturgid ning suurendas liikmeskonda kolmandiku võrra.

Hetkel ühendab Eesti Lavastajate ja Dramaturgide Liit 129 Eesti dramaturgi ja lavastajat, viimati liitujate seas on Ringo Ramul, Mari-Liis Lill ja Kadri Sirel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: