Paavo Piik: eetikateema on mind juba aastaid kummitanud

Foto: Siim Vahur

Kinoteatri ja Kanuti Gildi SAAL-i koostöös jõuab sel nädalal lavale Paavo Piigi lavastus "...Eetika. Tunne või otsus?", mis üritab aru saada õigest ja valest ühiskonna ja inimese teadvuses.

Piik ütles "Aktuaalsele kaamerale", et eetikateema on teda aastaid kummitanud ning otsinud sobivat väljendusvormi. Lõpuks otsustas ta visuaalse esituslaadi kasuks, kus löövad kaasa koreograafid ja muusikud, valgus- ja videokunst.

Lavastus läheb kõigepealt tagasi kultuuri lätete juurde, tsiteerides pühakirju ja antiikteoseid. Etendused toimuvad Kanuti Gildi SAAL-is.

"Mulle tundub, et elades maailmas, kus on justkui väga palju erinevaid moraalikoodekseid, mis omavahel võistlevad, ja kus igal inimesel on justkui võimalik valida see enda oma, et siis kas on mingi ühine aluspind, millele toetuda," rääkis Piik.

"Seepärast on siin ka tagasi mindud ajalukku, et vaadata, mis see meie ühine aluspind võiks tegelikult olla – teiste rahvaste, teiste kultuuridega ja et kas me jõuame mingisuguse nagu ühisosani," jätkas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: