Kanuti Gildi SAALis esietendub Paavo Piigi lavastus "...Eetika"

Kanuti Gildi SAALis esietendub Paavo Piigi lavastus “...Eetika”
Kanuti Gildi SAALis esietendub Paavo Piigi lavastus “...Eetika” Autor/allikas: Siim Vahur

26. oktoobril esietendub Kinoteatri ja Kanuti Gildi SAALi koostöös Paavo Piigi lavastus "...Eetika", mis üritab aru saada õigest ja valest.

Ilmselt paljuski ette läbikukkumisele määratud üritus alustab kimbatusest, mis tabab tänaval kerjust kohates. Kas annetada, kas iga kord, millest peaks lähtuma? Erinevaid arusaamu võrreldes tekib küsimus nende päritolu kohta, mis viib pühakirjade, eeposte ja lõpuks indoeurooplaste ja soomeugrilaste võrdlemiseni. Ja sellest august on juba raske välja pääseda.

Autori ja lavastaja Paavo Piigi sõnul algas "…Eetika" aimdusest, et avalik ruum, kus me saame rääkida õigest ja valest, muutub järjest ahtamaks. "Ühelt poolt tungib peale poliitikute seas armastatud legalistlik arusaam, et kõik, mis ei ole seadusega keelatud, ongi lubatud. Teiselt poolt kehtestab end liberalistlik maailmapilt, mille järgi on igal inimesel õigus disainida oma elu mistahes moraalikoodeksist lähtuvalt."

Lavastuses löövad kaasa koreograafid Hanna Junti ja Rauno Zubko, lauljad Saale Kreen, Maria Listra ja Annabel Soode, lavakunstnik Liisa Maria Lai, muusikaline kujundaja Miina Pärn, helikujundaja Doris Hallmägi, valguskunstnik Henry Kasch ja videokunstnik Maria Elisaveta Roosalu. Lavastaja ja näidendi autor Paavo Piik. "…Eetika" on Kinoteatri ja Kanuti Gildi SAALi kaasproduktsioon.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: