Tartu Uues Teatris esietendub koostöös Vanemuisega lavastus "Vaba(n)dus"

Tartu Uues Teatris esietendub koostöös Vanemuisega lavastus
Tartu Uues Teatris esietendub koostöös Vanemuisega lavastus "Vaba(n)dus" Autor/allikas: Gabriela Urm

Kui möödunud sügisel esietendus Vanemuises Tartu Uue Teatri loomingulise tuumiku eestvedamisel "Romeo ja Julia", siis sel reedel jõuab Tartu Uues Teatris lavale Vanemuise näitleja Reimo Sagori autorilavastus "Vaba(n)dus".

Lavastuse keskseks teemaks on vabadus, selle tähendus ja tajumine. "Meie trupp kogunes jõulukuul Tartu Uue Teatri proovisaalis, olles täiesti vabad valmis kirjutatud tekstidest, valmis õmmeldud kostüümidest, ootustest, eelarvamustest, ühest ja õigest teatritegemise viisist. Rääkisime, kirjutasime ja arutlesime vabaduse võimalikkusest inim(looma)riigis," kirjeldas lavastaja Reimo Sagor.

Lavastus sünnib trupi koosloomes. Laval on Ilo-Ann Saarepera ja Martin Kork Tartu Uuest Teatrist ning Maarja Johanna Mägi ja Veiko Porkanen Vanemuise teatrist. Lavastusmeeskonnas on veel Vanemuisest idee autor ja lavastaja Reimo Sagor, dramaturg Sven Karja ja muusikaline kujundaja Indrek Asukül, külalistena kunstnik Fey Piir ja plakatikunstnik Triina Britt Aumere ning Tartu Uuest Teatrist valguskunstnik Kärt Karro.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: