Festivalil Keelpillifookus kuuleb nii klassikuid kui ka filmimuusikat

Kolja Blacher
Kolja Blacher Autor/allikas: Pressimaterjal

9. novembril algab Eesti Kontserdi sügisene festival Keelpillifookus, mis toob kontserdilavadele interpreedid Eestist ja välismaalt. Nelja päeva jooksul täituvad keelpillimuusikaga kontserdisaalid Tallinnas, Pärnus ja Jõhvis.

Festivali avab 9. novembril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis kõlav kontsert "Kirgastunud öö", kus Arnold Schönbergi ja Wolfgang Amadeus Mozarti loomingut esitavad viiuldajad Florian Donderer ja Triin Ruubel, vioolamängijad Xandi van Dijk ja Andres Kaljuste ning tšellistid Johannes Välja ja Theodor Sink.

Reede õhtul kell 19 leiab Kadrioru lossis aset kontsert "Viola da Gamba". Gamba Consort – koosseisus Markus Kuikka, Anthony Marini, Johanna Randvere ja Villu Vihermäe – toob publikuni Claude Le Jeune, Alfonso Ferrabosco II, Thomas Tomkinsi ja William Byrdi loomingu.

Jõhvi kontserdimajas saab reede õhtul kell 19 nautida Saksa viiulivirtuoosi Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontserti. Kõlavad Antonio Vivaldi "Aastaajad" ning Richard Straussi "Metamorfoosid". Ligi kümme aastat oli balti-saksa juurtega Kolja Blacher dirigent Claudio Abbado juhtimisel esimene viiul Berliini Filharmoonikutes ja Luzerni Festivaliorkestris. Tallinna publik saab Kolja Blacheri ja Tallinna Kammerorkestri kontserdist osa laupäeval kell 19 Estonia kontserdisaalis.

Laupäeval kell 19 astub Pärnu kontserdimajas kuulajate ette USA keelpillikvartett Calidore. Viiuldajate Jeffrey Myersi ja Ryan Meehani ning vioolamängija Jeremy Berry ja tšellisti Estelle Choi esituses saavad kontserdikülastajad osa Ludwig van Beethoveni, Erich Wolfgang Korngoldi ja Franz Schuberti loodud keelpillimuusikast.

Kontserdil kõlav kava kaardistab keelpillikvarteti arengulugu Viinis ning mõju, mida tolleaegsed muusikageeniused üksteisele avaldasid. Valik heidab valgust ka legendaarseks Hollywoodi filmiheliloojaks tõusnud Erich Wolfgang Korngoldi mõnevõrra eklektilisele pärandile. Tallinna publik saab keelpillikvarteti kontserti kuulata pühapäeval kell 17 Estonia kontserdisaalis.

Festival Keelpillifookus kestab 9.–12. novembrini.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: