X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Presidendi teenetemärgi pälvisid ka kümned kultuuritegelased

Foto: Kollaaž

Kolmapäeval kuulutas president Alar Karis välja tänavused riigi teenetemärkide laureaadid. Kokku 151 inimese hulgas, kes teenetemärgi pälvisid, oli ka kümneid kultuuritegelasi.

President tunnustas muusikaõpetajaid, dirigente, lauljad ja heliloominguga tegelevaid inimesi. Teenetemärgi saavad Eesti Rahvusmeeskoori juht, dirigent Mikk Üleoja; Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA kontsertmeister Meeli Ots, kes on pühendanud oma elu noorte muusikute toetamisele; ansamblitest Jäääär, Lindpriid ja Pantokraator tuntud muusik ja laulukirjutaja Jaan Sööt; Kose muusikakooli asutaja ja viiuliõpetaja ning rahvamuusikapidudel viiulikooride liigijuht ja assistent Juta Helilaid; pärimusmuusika valdkonna eestkõneleja, pärimusmuusika õppelaagri Eesti ETNO ellukutsuja, rahvamuusik ja õpetaja Krista Sildoja; muusikaõpetaja, laulja ja muusikapedagoog Kare Kauks ning saksofonist, akordionist, ansamblijuht ja jazzmuusik Raivo Tafenau.

Teenetemärgiga pärjati ka näitlejat, lavakooli õppejõudu, suurepärast lavavõitluse õpetajat Indrek Sammulit ning Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi teadurit ja õppejõudu, rahvakunstiseltsi Leigarid kunstilist juhti Sille Kapper-Tiislerit

Alar Karis tänas ka mitmeid kunstis ja arhitektuuris tegutsevaid inimesi. Teenetemärgi saavad väljapaistev keraamik ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Ingrid Allik; 1990ndate algusest oluliselt Eesti visuaalkultuuri mõjutanud fotokunstnik Toomas Volkmann; Eesti illustratsioonikunsti tipptegija, akvarellist ja graafik Regina Lukk-Toompere; hinnatud arhitekt Marika Lõoke ning sisearhitekt Maile Grünberg, kelle tuntumate projektide hulgas on ka näiteks Tallinna Lennujaama algne siseilme.

Teenetemärgi pälvisid ka luuletaja ja tõlkija, Eesti mõtteloo ja Avatud Eesti raamatu sarja toimetaja Katre Runnel (Ligi) ja bioloogiharidusega loodusainete kooliõpikute toimetaja ja tunnustatud tõlkija Kalle Hein, kes on tõlkinud nii maailmaklassikat, kaasaegseid autoreid kui ka teatritekste peamiselt inglise ja saksa keelest.

Kohaliku kultuurielu edendajatest pälvivad teenetemärgi Lääne-Virumaa kunsti- ja kultuuriaktivist ning eesti keele õpetaja Raivo Riim; Kohtla-Järve ja Jõhvi kultuurielu edendaja Anne Uttendorf; Mustvee kultuurielu rikastaja ja Jõgevamaa kultuurisündmuste korraldaja Laidi Zalekešina; Pallase traditsioonide hoidja ja mitmekülgne kultuuriloolane Ernst (Enn) Lillemets ning Viljandimaa kultuurielu edendaja Anneli Kundla. Meie pärandi talletamise eest saavad teenetemärgi ligi pool sajandit Kirjandusmuuseumi Arhiivraamatukogus töötanud Merike Kiipus; Eesti Muuseumiühingu juhatuse liige ja Virumaa muuseumide teadusdirektor ning muuseumikaardi käivitamise eestvedaja Inge Laurik-Teder; Hiiumaa ajaloo ja omakultuuri uurija Helgi Põllo; Eesti Rahvusraamatukogu pikaaegne juht Janne Andresoo; samuti Saaremaa rahvakultuuri hoidja ja arendaja Krista Lember.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: