Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kunstnikud võitlesid Türisalus kliimamanipulatsioonidega

Matropoli kunstnike aktsioon II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festivalil
Matropoli kunstnike aktsioon II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festivalil Autor/allikas: Tiiu Rebane
4. juulil toimus Türisalu mahajäetud raketibaasis II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festival 2014 avateemaga "Post modifikatsioon". Peaesinejad olid Metropoli kunstnikud: Sorge - Margus Tiitsmaa, Taave Tuutma ja Ig Noir.

Sündmuskohal toimusid 3 tunni jooksul erinevad aktsioonid ja perfomantsid, mis olid juhitud ja orkestreeritud peamiselt Sorge ja Taave Tuutma poolt, lisaks Ig Noir'i akustiline sundimatu kitarrimäng mingis algfaasis. Palju toimus ka üritusel kujunenud positiivse ja pingevaba ühisvaimu koostööst, kus kaasosalejad olid Tiiu Rebane ja Karl Nagel. Nagu üritust teist aastat korraldava ja eestvedava Tiiu Rebase allolevast tekstist võib lugeda, siis eksiteeris festivali taustal eraldi ka üks konkursilaadne pildifailide saatmise ja nende põhjal teostatav valmiskaartide liin.

II (Ilma)Manipulatsiooni Kunsti Festival 2014 avateemaga "Post modifikatsioon" ("Peale teisendust").

Tegemist on sõltumatu eelarvevaba kaasaegse kunsti sündmusega.

Tänavune kunstifestivali peateema "Post modifikatsioon" ("peale teisendust") uurib inimese mastaapset sekkumist terviklikku keskkonda: utiliseerimisest, loodusest kui eesmärgipärase manipulatsiooni objektist (kliimakujundus, elektromagneetiline "müra", GMO jne). 2013. aasta festivali teema oli chemtrail'imine, mis ühe pidepunktina töötas ka tänavu.
Mida sellest võib mõelda ? Ja kas looduse jaoks on tegemist kaotatud mänguga?

Kunsti sisuks on esitada kaasaegses tegelikkuses eksisteeriva vabaduse piire, määratleda piiride autoreid.
Tänapäeva ühiskondlik-poliitilise mõtteloo tulemusena on peale uute sõdade ja energiakriisi olulise teemana protsesside keskpunkti sattunud ka kliima. Ametlik termin “kliimastrateegia” reedab ainese positsiooni ja annab põhjust oletusele "sõjas a`la sõjas" .
Euroopa kultuurilugu ja tsivilisatsioon on kujunenud ja rafineerunud pidevas darvinistlikus progressiivses olelusvõitluses ning see protsess, mis on läbikukkunud, kuid mitte lõppenud, määrab ka tänapäeval inimeseüleselt objektiivse vabaduse piirid.
Kliimakujunduses rakendatavad meetodid mõjutavad inimeste objektiivset staatust, füüsist ja muudavad reaalsust ning selle metafüüsilist peegelpilti. Kliima- ja rahasõjas on inimene objekt, peaaegu nähtamatult piiritletud ja mittevaba. Objekt millele rakendatud jõud tingib alistumist või vastureaktsiooni. Eksisteerib avalikust kultuurist suurem ja varjatult tegutsev kultuur, mille mäng käib üle kõigi peade.
Kujutav kultuur vajab liikumist reaalsuse, deduktiivsuse ja dokumentaalsuse suunas. Vabadus tuleb tagasi võita.

Festivali pildifailide ja kaartide konkurss on SIIN, hääletage parimate piltide poolt!
Osalejad: Ig Noir, Alvar Reisner, Tiiu Rebane, Karl-Kristjan Nagel jt.Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: