EKKM sai uued juhid ja kuulutas välja Köler Prize nominendid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

EKKM
EKKM

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumi (EKKM) 2015. aasta põhihooaeg on edukalt lõpule viidud, jäänud on veel rändnäitus "Kohatu" Kunda Tsemendimuuseumis. Käesoleva aasta lõpus panevad EKKM-i senised aktiivsed juhid Anders Härm ning Neeme Külm oma ameti maha. EKKM-i kuus hooaega juhtinud tandem annab ohjad üle kauaaegsetele kaastöölistele Marten Eskole ning Johannes Särele.

EKKM-i juhtkond on seega järgmisest aastast kuueliikmeline, kuhu lisaks Härmile, Külmale, Eskole ja Särele kuuluvad veel asutajaliikmed Elin Kard ja Marco Laimre.

Aastatel 2010-2015 toimus EKKMis 26 põhihooaja näitust, lisaks veel suur hulk kõrvalprojekte ja nn off-season projekte, asutati Köler Prize ning viidi läbi kaks hooaega "Teooriaklubi" saateid. EKKM-i näitusteprogramm muutus stabiilseks ning institutsioon tegi suure arenguhüppe, muutudes anarhistlikust nišiettevõtmisest professionaalseks näitusepaigaks ja muuseumiks.
Sel perioodil tegi transformatsiooni läbi EKKM-i kohvik, samuti tekkisid maja juurde Lugemiku raamatupood (2013) ning ISFAG-i galerii (2014).

Eile õhtul kuulutas muuseum välja oma järgmise aasta näituste plaani ning Köler Prize 2016 nominendid. Köler Prize 2016 nominendid on Art Allmägi, Raul Keller, Kristi Kongi, Krista Mölder ja Laura Põld.

Põhihooajal toimub EKKM-is neli näitust. Nagu ikka alustab programmi Köleri auhinnale esitatud kunstnike näitus, sellele järgneb Alice Kase suur personaalnäitus ning hooaja lõpetavad kaks kuraatorinäitust: soome kunstniku ja kuraatori Jussi Koitela koostatud "City Agents" ning Marten Esko kureeritud "Pseudo".

Enne põhihooaja algust toimub veel viimane "Kohatu" näitus Elvas (jaanuar 2016) ning põhihooaja järel muuseumi esimesel korrusel Paul Kuimeti personaalnäitus.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: EKKM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: