Tanja Muravskaja osaleb kuraatorinäitusel Kiasmas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tanja Muravskaja
Tanja Muravskaja "Kolm õde" Autor/allikas: Maria Veits / FB

Helsingi moodsa kunsti muuseumis Kiasma on avatud näitus "The Demonstrating Minds", mis käsitleb kunsti kui poliitilist seisukohavõttu ning kus osaleb ka Eesti kunstnik Tanja Muravskaja.
Viimastel aastatel on massilised meeleavaldused saanud igapäevaseks rutiinseks vaatemänguks, mis jõuavad meieni nii uudistelindist kui sotsiaalmeediast. Mässud, aktivistid ja terroristid on meie aja peategelased. Informatsioon levib valguskiirusel ning vaheldub koheselt järgmise uudisega.

"The Demonstrating Minds" vaatleb kunsti kui sotsiaalset kommentaariumi. Kui 1960. aastastel oli nii meeleavaldajatel kui kunstnikel siiras lootus saavutada ühiselt parem tulevik, siis nüüd loovad trende ekstremistid ning polariseerumine levib üle kogu maailma.

Enamus esitatavaid töid ei kommenteeri lihtsalt mõnd hiljutist sündmust, vaid võtavad üldisema seisukoha, kasutades metafoore ning väga isiklikke vaatepunkte.

Osalevad kustnikud: Kader Attia, Sylvie Blocher, Tanja Boukal, Vadim Fishkin, Rainer Ganahl, Lise Harlev, Clara Ianni, Amal Kenawy, Cristina Lucas, Goshka Macuga, Cinthia Marcelle & Tiago Mata Machado, Jonathan Meese, Tom Molloy, Tanja Muravskaja, R.E.P. Revolutionary Experimental Space, Mika Rottenberg, Jari Silomäki, Mladen Stilinović ja Suohpanterror.

Kuraatorid on Marja Sakari, Kati Kivinen, Patrik Nyberg ja Jari-Pekka Vanhala.

Kataloogi on kirjutanud esseed Marja Sakari ja Boris Groys.

Demonstrating Minds. Disagreements in Contemporary Art
Kiasma, kuni 20. märts 2016

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: