DisainiÖÖpäev kutsub nüüd ja praegu! ({{contentCtrl.commentsTotal}})

THE VIKS CARBON
THE VIKS CARBON Autor/allikas: FB

Täna, 16. detsembril ajavahemikus kell 10-20 peetakse jõulueelne DisainiÖÖpäev Ülemiste City linnakus, millest võtab osa valdav enamik Eesti disainieliidist. Eesti disainerid tutvustavad päeva vältel oma loomingut, valdkonnatrende, toimuvad töötoad ja Eesti disaini müük.

Disainiöö ja Ülemiste City kutsuvad teid sõbralikule Jõulu DisainiÖÖpäevale. Pidupäev täis häid ideid, toredaid inimesi ja ilusaid asju leiab aset 16.detsembril Ülemiste City linnakus Dvigateli restorani hoones (Lõõtsa 6).

Programm:
11:00-12:00 Designers Talk / tasuta

Loengusari "Mina olen disainer", kus disainerid tuvustavad oma loomingut läbi õppetundide. Oma loo räägivad: Mare Kelpman (kelpman textile), Kristi Rummel (Disainiosakond) ja Anne-Liis Leht.

12:00-14:00 Eesti 2.0 ning Sharperize 3D-prindi töötuba - teeme piparkoogivorme / tasuta
Reg: piret.magi.design@gmail.com

12:00-15:00 "Lambi töötuba" Tarmo Luisk
Tarmo Luisk on eesti disaini esinimesid, alati naerusuine ja rohkete tunnustustega pärjatud lambidisainer aitab mõista ühe valgusti hingeelu ning tema juhendamisel on harukordne võimalus valmistada endale päris oma lamp. Kohti töötoas: 10. Osavõtt: 25 €. Registreerimine ja lisainfo: info@estoniandesignhouse.ee

14:00-15:00 Tagasivaatav film Disainiöö_10 / tasuta
Autoriteks on Ene Läkk ning Janek Karakats. Heidame kiire pilgu festivali ajalukku. 

15:00-16:00 Kiirkohtumine Ilona Gurjanovaga (Eesti Disainerite Liidu esinaine ja Disainiöö peakorraldaja). Arutelu küsimuste-vastuste vormis. / tasuta
15:00-17:00 Nahast käepaela töötuba 
Ise tehtud ese või kink on personaalne ja tulnud hingest, kätkeb emotsiooni. Kui tunned, et käepael on midagi, mis sobiks kingisaajale, kuid tahaksid lisada sellele oma loo, siis on see töötuba just õige, kust osa võtta. Nii on võimalus teha kallile inimesele kink, mis on mõeldud justnimelt talle.
Töötoa juhendajaks on Stella koos abilistega. Lisaks meisterdamisele räägitakse naha kui materjali omadustest ja iseärasustest, saab piiluda nahadisaini telgitagustesse ning tutvuda lähemalt loomingulise protsessiga. Kohapeal olemas kõik vajalikud vahendid ja nahkade värvivalik.
Töötuba kestab ligikaudu kaks tundi. Osalustasu on 25 € (hõlmab ühe käepaela meisterdamist, iga järgmise eest lisandub 5 € materjali eest). Registreerimiseks palun saada e-mail aadressile design@stellasoomlais.com. Peale registreerimist saadame info osalustasu maksmise kohta. Kui mingil põhjusel siiski osaleda ei saa, on võimalik hiljem valida endale käepael valmistoodete hulgast.

16:30-17:30 Loeng "Disain avalikus ruumis" Veronika Valk / tasuta
Veronika Valk on arhitekt, kes õppinud Rhode Island School of Designis USAs ja lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (EKA). Doktorikraadi kaitses RMIT Ülikooli arhitektuuri- ja disainikools Austraalias. Ta on projekteerinud elamuid ja avalikke hooneid, teinud sise- ja maastikuarhitektuuri projekte, võitnud erialastel võistlustel üle 35 preemia ning avaldanud alates 2004. aastast meedias hulgaliselt arhitektuuri- ja urbanismiteemalisi artikleid. 2012. aastal pälvis ta noore arhitekti preemia. Veronika on olnud periooditi (2004–2008, 2014) Eesti Arhitektide Liidu eestseisuse liige, alates 2013. a on ta EKA arhitektuuriteaduskonna teadustöö juht ning alates 2014. a juhib samas arhitektuuri doktorikooli. Toimetanud 2013–2014 arhitektuuri-, disaini- ja urbanistikakülgi Sirbis ja Müürilehes, töötab Veronika alates 2015. a Eesti Kultuuriministeeriumis arhitektuuri- ja disaininõunikuna.

16.30-17.15 Ekskursioon Ülemiste Citys (vana Dvigateli tehas) / tasuta
Ülemiste City on kasvav ärilinnak Tallinna Lennujaama kõrval, endise Dvigateli tehase alal. Ülemiste Cityt on nimetatud IT-ettevõtete suure kontsentratsiooni tõttu Eesti Silicon Valley'ks. 20. sajandil oli linnaku alal Dvigatel, üks Eesti suuremaid ja tähtsamaid tehaseid. Nõukogude ajal oli Dvigatel NSVLi aatomitööstuse eksperimentaaltehas. Dvigatelis on ehitatud ka lennukeid ja tsaariajal valmisid siin tuhanded vagunid Vene keisririigi raudteedele. 
Registreerimine Kristo Siig, kristosiig@gmail.com 

10:00-18:00 Eesti Disaini Jõulu Shop
Esindatud on Eesti palavalt armastatud disainerid nagu Monika Järg, Stella Soomlais, Piret Loog, Mare Kelpman, Reet Aus, AnnKris Glass, Bold Tuesday, NVBYK, Anni Varm, Ööloom ja paljud teised. Kõrvuti on uued noored tegijad ja elavad legendid. Hoolikalt valitud ja kohalike disainerite loodud ning valdavalt kohalike ettevõtete poolt valmistatud toodete läbivaks omaduseks on ehedad põhjamaised jooned ja naturaalsed materjalid. Valikus aksessuaarid, tekstiilid, kodusistust, graafikat, ökokosmeetikat jne
Pop-up poodi vahendab Eesti Disaini Maja. Positiivne emotsioon garanteeritud!

+ Eesti Moedisain "Mantlite eri"
Teie ees on valik kohalike moeloojate mantleid ja ülerõivaid naistele, meestele ning isegi kõige pisematele. Esindatud on mitmekülgne nimekiri, mis ilmselt pikemat tutvustust ei vaja: Mare Kelpman, Ivo Nikkolo, KÄT, Reval Denim Guild, #JoNurm, Reet Aus, Kalamaja Printsess, Pungits, Liina Viira, Whitetail jne.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Disainiöö

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: