Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Abu Dhabis leiab aset Eesti kunstikuu

Katrin Karu teos
Katrin Karu teos Autor/allikas: www.katrinkaru.com

Selle aasta veebruaris toimub Abu Dhabis, Araabia Ühendemiraatides Eesti kunstikuu. Kunstnikud Katrin Karu, Tiiu Rebane, Jana Huul, Markus Kasemaa ja Raivo Kelomees on kutsutud resideeruma Abu Dhabi kunstikeskuse Art Hubjuurde.

Nendega näitusel liitub United Arab Emirates Ülikoolis 2014. aastast töötav Toomas Altnurme, kes on Eesti kunstikuu idee autoriks ja Liwa Art Hubis resideerinud kolmel korral. 5. märtsil 17.00 avatakse Eesti kunsti näitus kohapeal valminud teostest.

Abu Dhabi Art Hub on rahvusvaheline kaasaegse kunsti keskus, mida külastavad kümnete maade kunstnikud. Eesti kunstnikud kavandavad töid sotsiaalsest e-kunstist ja videoprojektidest traditsioonilise maalikunsti ja skulptuurini, tegutsedes mitmekesiselt, laiapõhjaliselt ja interdistsiplinaarselt.

Lisaks tutvutakse Liwa Art Hub kunstikeskuse, Abu Dhabi kunstielu, Emiraatide ülikoolide kunstiosakondade ja loodusega, ehk kõrbe ja merega.

Araabia Ühendemiraadid ja sealne Dubai on tuntum talviste puhkuste sihtkohana, kuid tegemist on kultuurilistelt ja hariduslikult aktiivse piirkonnaga. Tänu soodsale maksusüsteemile, maavaradele ja mõistlikule poliitikale on AÜE tõmbekohaks rahvusvahelistele ülikoolidele, kunstikeskustele ja -ärile. Nimekate arhitektide (Frank Gehry, Jean Nouvel) kavandatud muuseumid, nagu Guggenheim ja Louvre Abu Dhabi on eredad maamärgid, viimane avatakse selle aasta lõpus. Kunstimess Art Abu Dhabi meelitab sadu galeriisid, kunstnike ja ostjaid. Eesti kunstikuu Araabia Ühendemiraatides on võimaluseks olla kohal globaalselt nähtavas majanduslikus ja kultuurilises sõlmpunktis.

Eesti kunstikuul Abu Dhabis osalevad kunstnikud:

Toomas Altnurme - maalikunstnik, skulptor, disainer, United Arab Emirates Ülikooli õppejõud. Eesti kunstikuu Abu Dhabis korraldaja.

Tiiu Rebane - maali- ja installatsioonikunstnik, kuraator. Muhu A.I. Kunstitalu projektijuht.

Katrin Karu - traditsioonilise maalikunsti esindaja, kes loob ekspressiivseid värviküllaseid suureformaadilisi maale.

Jana Huul - skulptor ja Kagu-Eesti kunstikorraldaja. Võru galerist, kes aastaid tutvustanud kunsti üldhariduskoolides ja osalenud Eesti ning välismaa skulptuurisümpoosionitel.

Markus Kasemaa - nii traditsiooniliste kui kontseptuaalsete meediumide kunstnik. Teinud algust interaktiivse sotsiaal- ja multimeedia projektiga "Figure Abu Dhabi" www.fb.com/figurearabia.

Raivo Kelomees - meediakunstnik ja kunstikriitik. Interaktiivsete andmebaasidokumentaalide autor (“The East”, “Kunstihoone AD 2015”, “Eesti kunstnike triloogia”).

Eesti kunstikuu leiab Abu Dhabis aset 7. veebruarist kuni 8. märtsini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: