Kaido Ole: Roosvalt oskab lihtsaid asju suureks maalida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Haus galerii

Kaido Ole, Liina Siibi ja Uno Roosvaldi koostöös sündis kunstihoone galeriis retrospektiivülevaade Roosvaldi maalitud, joonistatud ja voolitud teostest.

Näitus "Värvilised laulud" on valik Roosvaldi koolipõlve joonistustest viimase aja töödeni välja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võib-olla kõige suurem töö on pilt "Eesti rannad", millele olen üritanud motiivide järgi koondada kõik oma matkamuljed ja sellest püüdnud teha kompositsiooni. Ma olen küllalt palju maalinud oma aeda, koeri ja kasse – see on mind omamoodi paelunud," ütles Uno Roosvalt.

Kuraator Kaido Ole sõnul on Uno Roosvalt lihtne töökas mees, kes võtab tavalise argise asja ette ja teeb sellest kunstiteose: "Mul tuleb Unoga meelde üks lugu, mis tema suhtumist iseloomustab. Me olime kunagi suvepraktikal Peipsi ääres, mis on tavamõistes igav koht, sellised lamedad pinnavormid, võsa, heinamaa, mitte midagi huvitavat. Kõik olid hädas, et mida seal teha saab, tema looming ongi selleks heaks näiteks."

"Ta oskab lihtsaid asju suureks maalida," lisas Ole.

Nii näebki Uno Roosvaldi pilgu läbi muuhulgas Põhjamaade kaljusid, Kihnu merevaateid ja roostetanud naelte randa.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: