Vabal Laval esietendub pimedate ja vähenägijate teatri uuslavastus ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Vaba Lava teatrilaval esietendub 19. veebruari õhtul pimedate ja vähenägijate teatri Terateater uuslavastus "Kes kardab pimedat?". Lugu jutustab noorte inimeste elust ja unistustest ning käsitleb peene huumoriga ka müüte ja hirmusid, mis pimedate kohta levivad.

Lavastuse idee tuli Terateatri kunstiliselt juhilt Jaanika Juhansonilt, kes sai esmase impulsi hirmudest ja müütidest, mis ühiskonnas pimedate kohta levivad, vahendas "Aktuaalne kaamera". Koostöös näitekirjanik Martin Algusega sündis noorte inimeste suhtedraama, mida on vürtsitatud tõsieluliste seikadega pimedate elust.

"See on lugu ühest noorest tüdrukust Mariast, keda vanemad on hoidnud veidi vati sees ja arvanud, et ta vajab pimedana erihoolitsust ja kaitstust, aga sellega nad on oma lapsele teinud hoopis karuteene. Seesama tüdruk põgeneb kodunt, et teha oma lapsepõlvesõpradega bändi," selgitas lavastuse lugu Terateatri kunstiline juht Jaanika Juhanson.

Näitekirjanik Martin Alguse sõnul on see tänapäeva Eestis toimuv lugu noortest inimestest, kellel on omad teemad ja omad pöördepunktid elus, mis tahavad lahendamist. "Sinna sisse on pikitud ka konkreetsemaid teemasid, mis puudutavad pimedate elu."

Meeldiva teatrielamuse saavad ühtmoodi nii pimedad, vähenägijad kui ka nägijad. Lisaks Sander Põldsaare loodud lavakujundusele loovad atmosfääri kuuldemäng, kirjeldustõlge ja muusika. Helikujunduse autor on Jakob Rosin, kelle jaoks on tegemist esimese professionaalsel tasemel teatritööga. "Me lahendasime kuuldemänguna hetked, mis toimuvad peategelase mõttes või toimuvad mälestustes. Suur osa sellest lavastusest toimubki paralleelselt mõttes või mälestustes," ütles helikujunduse Jakob Rosin.

Terateatri uuslavastus "Kes kardab pimedat?" etendub Vaba Lava saalis veebruari lõpuni viiel korral.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: