Nukitsa konkursi võitjad on Ilmar Tomusk ja Heiki Ernits ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänavuse Nukitsa konkursi võitjad on kirjanik Ilmar Tomusk ja kunstnik Heiki Ernits. Lastekirjanduse Keskuse korraldatud lugejaküsitlusel hindasid viimase kahe aasta jooksul ilmunud algupäraseid lasteraamatuid pea 8000 last.

13. Nukitsa konkursil olid kirjanikest edukad Mika Keränen, Andrus Kivirähk ja Ilmar Tomusk, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ilmar Tomusk sai konkursil esimese koha "Kriminalistide" sarja eest, kuhu kuuluvad raamatud "Kriminaalne suvevaheaeg", "Kriminaalsed automatkajad" ja "Kriminaalne pangapresident".

"Kriminalistide" sarja varasemate raamatute eest sai Tomusk sama auhinna ka 2014. aastal, kuid autori sõnul ei olnud tal alguses Kribust ja Krabust kirjutama hakates aimugi, et need tegelased võiksid laste seas nii populaarseks saada.

"Mõned päevad tagasi üks laps küsis, et aga mida Kribu ja Krabu siis teevad, kui nad on pensionil, et kui nad on juba, üks laps ütles, 97-aastased. Ma mõtlen, et võib-olla mõne aasta pärast, kui mul järgmised plaanitud raamatud on tehtud, siis võib-olla Kribu ja Krabu tõesti on pensionil ja siis ühe erakordselt kriminaalse loo pärast tulevad veel korraks n-ö tööellu tagasi," rääkis Tomusk.

"Kriminalistide" sarja illustratsioonide eest sai Nukitsa konkursil kunstnike seas teise koha Hillar Mets. Kõige edukam lasteraamatute kunstnik oli aga Heiki Ernits, kes pälvis kolmanda koha piltidega Kristiina Kassi raamatule "Nõianeiu Nöbinina ja korstnapühkija" ning esimese koha joonistustega Andrus Kivirähki raamatule "Karneval ja kartulisalat".

Ernitsa sõnul inspireerib teda eelkõige raamatutekst ning alles seejärel lisab ta töö käigus tekkinud mõtted.

"Võtame näiteks "Nõianeiu Nöbinina" raamatu. Seal ei ole juttu üldse ju Lottest, kaugel sellest, aga näiteks Nöbinina voodis võib olla Lotte-kujuline nukk. Kui ma selle sinna ise joonistan, siis ta võib seal olla, see on minupoolne väike täiendus," selgitas Ernits.

Nukitsa konkurss on Lastekirjanduse Keskuse korraldatud lugejaküsitlus, kus lapsed hindavad kahe eelneva aasta jooksul ilmunud algupäraseid lasteraamatuid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: