Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Berliinis toimub August von Kotzebue konverentside kogumiku esitlus

Prof Kristel Pappel III Kotzebue-kõnelustel
Prof Kristel Pappel III Kotzebue-kõnelustel

31. mail toimub Berliin-Brandenburgi Teaduste Akadeemia saalis eesti ja saksa germaniste ja ajaloolasi ühendava ning vaheldumisi Berliinis ja Eestis korraldavate August von Kotzebue teaduskonverentside (Kotzebue-kõneluste) artiklikogumiku pidulik esitlus.

Raamatu "August von Kotzebue im estnisch-deutschen Dialog" koostajaiks ja toimetajaiks on Klaus Gerlach (Berliin-Brandenburgi Teaduste Akadeemia teadur), Harry Liivrand (Berliini Eesti suursaatkonna kultuuriatašee, Kotzebue-kõneluste algataja ja korraldaja alates 2012. aastast) ja Kristel Pappel (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor) ning kogumik hõlmab kahe esimese konverentsi (2012 ja 2013) materjale.

320-leheküljeline raamat ilmub kirjastuse Wehrhahn Verlag 22. väljaandena nimekas sarjas "Berliner Klassiker“ (toimetaja akadeemik Conrad Wiedemann) ning selles on avaldatud eestikeelsete resümeedega 11 artiklit, lisaks veel Kotzebue kirjavahetust. Eesti autoriteks kogumikus on Harry Liivrand, Kristel Pappel/Heidi Heinmaa, Karin Hallas-Murula, Anne Untera, Maris Saagpakk.

Eesti saatkondade ajaloos on tegu harukordse sündmusega: kunagi varem pole saatkonna kultuuriatašee algatanud perioodilist rahvusvahelist teadusüritust ega olnud kõrgetasemelise teadusväljaande üks koostajatest. Esmakordselt ainult Kotzebuele pühendatud teaduskogumiku esitlusel kõnelevad Eesti poolelt suursaadik Kaja Tael ja akadeemik Jaan Undusk.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: