Ado Lill avab Draakoni galeriis isikunäituse "Silmanurgast" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ado Lill
Ado Lill "Sõbrannad I" Autor/allikas: Pressimaterjalid

Esmaspäeval, 18. juulil, avab kunstnik Ado Lill Draakoni galeriis isikunäituse "Silmanurgast", kus on peamiselt käesoleval aastal valminud aktimaalid.

Kunstikriitik ja –ajaloolane Eero Kangor kirjeldab Lille loomingut järgnevalt: "Ado Lille maaliloomingu tunnuseks on peetud erakordset värvikäsitlust. Ta oskab luua üllatavaid ja samal ajal ainuvõimalikena tunduvaid värvikooskõlasid. Kuigi Lille maalidel võib näha väga kaalutletud valikuid kontrastide loomisel või pastelsete toonide kokkusulandumisel, on selles küllalt palju ruumi jäetud ka juhusele. Varasemate kihtide ülemaalimisel võib kunstnik mõnikord saavutada tulemusi, mis teda ennastki üllatavad. Alates 2000. aastate teisest poolest on Lill kasutanud veelgi erksamaid neoontoonides akrüülvärve, mis võimaldavad luua pulseerivaid ja intensiivseid kontraste. Sellistel värvikooslustel on sümboolne tähendus ja erootiline alatoon."

Ado Lill on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, kuid tegutseb juba alates 1970. aastatest aktiivselt nii maalikunstniku kui ka graafikuna. Aastakümneid abstraktsele ekspressionistlikule maalile keskendunud kunstnik viljeleb alates 2000. aastate algusest peamiselt aktimaali. Tal on olnud üle kolmekümne isiknäituse ning ta on osalenud arvukatel grupinäitustel Eestis ja välismaal. Ado Lille loomingut on tunnustatud muu hulgas Sadolini kunstipreemia (2006), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2000) ja Kristjan Raua nimelise kunsti aastapreemiaga (1995). Tema teoseid on Eesti Kunstimuuseumi, Jane Voorhaes Zimmerl'i Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi, Tallinna Kunstihoone, Eesti Panga jpt. kogudes üle maailma.

Näitus jääb avatuks 6. augustini 2016.

Toimetaja: Mariliis Peterson

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: