Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kultuurilise mitmekesisuse asekantsleriks valiti Piret Hartman

Piret Hartman
Piret Hartman Autor/allikas: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsleriks Piret Hartmani. Uus asekantsler alustab tööd 1. detsembril.

Kultuurilise mitmekesisuse asekantsler korraldab koostöös teiste ministeeriumidega lõimumispoliitikat ja selle elluviimist. Samuti vastutab ta Eestis elavate vähemus- ja hõimurahvaste kultuurielu arengutingimuste loomise eest ning koordineerib väljaspool Eestit elavate rahvuskaaslaste kultuurielu ja -tegevusi.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul rääkisid Piret Hartmani kasuks tema visioon ja suur töövõime, mida mitmekesisuse valdkond kahtlemata eeldab.

Piret Hartman rääkis, et huvi kultuurilise mitmekesisuse valdkonna arendamise vastu tuleneb nii isiklikust taustast kui ka senisest töökogemusest. "Idavirulasena olen nende teemade sees kasvanud, kuid töö ministeeriumis ja MISA nõukogus andis võimaluse ennast süvitsi kurssi viia. Lõimumise eesmärkide saavutamiseks on oluline hea koostöö ministeeriumide vahel. Näen selles koostöös juhtrolli kultuuriministeeriumil ja seda soovin asekantslerina ka teha," lisas Hartman.

Piret Hartman sündis 1981. aastal Ida-Virumaal Püssis, kõrghariduse omandas ta 2005. aastal Eesti Maaülikoolis ettevõtluse ja ökonoomika erialal. Hartman on töötanud Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse esimehena ning Eesti Sotsiaaldemokraatliku Erakonna tegevjuhi ja fraktsiooni nõunikuna. 2014. aasta maist on Piret Hartman olnud kultuuriminister Indrek Saare nõunik muuhulgas integratsiooniküsimustes. Alates 2015. aasta detsembrist on ta olnud Migratsiooni ja Integratsiooni SA Meie Inimesed (MISA) nõukogu liige.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: